Co podarować na komunię? Srebrne obrazki na komunię.

bizuteria na komunię

Wśród wielu prezentów komunijnych, które możemy podarować dzieciom podchodzącym po raz pierwszy do sakramentu komunii świętej, oprócz zwyczajowej Biblii możemy znaleźć biżuterię.

Jest to prezent zarówno praktyczny, potrafiący przetrwać i pozostać w użyciu przez wiele lat,  jak i efektowny, który dzięki motywom religijnym w zgrabny i nienarzucający się sposób nawiązuje do okazji, z jakiej go podarowano – Komunii Świętej.

Zawieszka do łańcuszka w kształcie krzyża lub medalik z podobizną Świętej Maryi lub Jezusa są klasycznymi, komunijnymi prezentami.

Biżuteria na komunię na prezent

Najpopularniejsza jest srebrna biżuteria, ponieważ jest bardziej „codzienna” niż złota – obdarowane przez nas dziecko taką biżuterię będzie mogło ubierać nie tylko na specjalne okazje, ale na co dzień, do szkoły. Srebro jest subtelniejszą i mniej krzykliwą ozdobą niż złoto. Często zdarza się, że dziecko w ferworze zabawy zerwie lub zgubi taki medalik. Mniejszą finansową stratą jest wtedy zagubienie krzyżyka wykonanego ze srebra, niż ze złota. Srebro ponadto jest twardsze i mniej podatne na przypadkowe zgniecenia w porównaniu ze złotem.

Z drugiej strony, podarowanie złotego kompletu biżuterii, na przykład złotego łańcuszka wraz ze złotą zawieszką może być traktowane jako lokata kapitału na przyszłość – złoto zawsze będzie wartościowym kruszcem.

Powszechnie przyjęło się, że dziewczynkom kupuje się medaliki z Maryją, a chłopcy noszą krzyżyki lub medaliki z wizerunkiem Jezusa. Oczywiście, obydwa typy zawieszek są tak neutralne płciowo, że nic nie stoi na przeszkodzie kupienia chłopcu medalika z Maryją, a dziewczynce – krzyżyka. Nie należy też ogólnie bać się zakupienia biżuterii chłopcu – ładny medalik na eleganckim łańcuszku z pewnością przypadnie każdemu chłopakowi do gustu.

Prezenty z grawerem na komunię

prezent na komunię
Szeroki wybór prezentów na komunię znajdziemy w księgarni katolickiej online Rhema.

Gdy nie chcemy z różnych względów kupować jako pamiątki biżuterii, ani srebrnej, ani złotej, dobrym i eleganckim rozwiązaniem jest też zakup posrebrzanego lub srebrnego obrazka (na przykład z dodatkowym grawerem ze spersonalizowanymi życzeniami, datą przyjęcia pierwszej Komunii Świętej) z motywami sakralnymi.

Przedstawiają one najczęściej Matkę Boską, Jezusa, całą świętą rodzinę (Maryja, Józef, mały Jezusek) lub chłopca czy dziewczynkę przyjmujących hostię tudzież modlących się.

Obrazek taki może stanąć na półce w pokoju dziecka lub zostać powieszony na ścianie.

Będzie to stanowić niewątpliwą ozdobę pokoju a także będzie przypominać dziecku o tak ważnym wydarzeniu w jego życiu religijnym, jakim jest przyjęcie pierwszej Komunii Świętej. Obrazki takie najczęściej pakowane są w piękne, ozdobne pudełka.

Bez względu na to, na jaki ostatecznie prezent się zdecydujemy, należy pamiętać z jakiej okazji będziemy go ofiarowywać – z okazji pierwszej Komunii Świętej. Ważne więc, by był to prezent wyjątkowy, by spodobał się obdarowanemu dziecku i warto, by nawiązywał do tematyki sakralnej.