Dom czy mieszkanie dla rodziny?

mieszkania Lubin

Często stajemy przed pytaniem: dom czy mieszkanie? Kiedy zakładamy rodzinę często decydujemy się na nabycie nowej nieruchomości i z uwagi na wagę tego wydarzenia warto zastanowić się co lepiej posłuży nam przez lata.

Musimy wziąć pod uwagę kilka czynników:

• zasoby finansowe
  • wielkość rodziny (także tę docelową)
  • preferencje mieszkaniowe
  • odległość domu/mieszkania od szkół, przedszkoli, szpitali.

Finanse

Zasoby finansowe są w dużej mierze kwestią, która jasno koryguje nasze marzenia o takiej czy innej nieruchomości. Warto zatem zastanowić się czy i na jaki kredyt możemy sobie pozwolić. Jeżeli  jesteśmy w stanie sami sprostać wymaganiom finansowym warto to zrobić – wyłożyć oszczędności , sprzedać posiadane nieruchomości i zakupić mieszkanie lub dom, którym będziemy mogli mieszkać przez wiele lat. Jeśli jednak nie możemy sobie na to pozwolić, warto rozważyć kredyt mieszkaniowy, za który będziemy mogli nabyć naszą wymarzoną nieruchomość.

Wielkość naszej familii

Rodzina zaczyna się od małżeństwa. Czy jednak taki stan minimalny chcemy utrzymać? Jeżeli planujemy potomstwo warto zawczasu, przed nabyciem nieruchomości, zastanowić się ile pokojów sypialnianych będziemy potrzebować. Warto by każde dziecko miały własny pokój, rodzice sypialnie i dodatkowo posiadać jeszcze pokój dzienny. Takie rozwiązanie byłoby najwygodniejsze dla wszystkich członków rodziny.

Preferencje

Czy zależy nam na dużym mieszkaniu? Czy jednak wolimy dom i możliwość spędzania czasu na ogrodzie? A może chcemy mieć mieszkanie i ogród, gdyż nie przepadamy za pracami przydomowymi, ale jednak zależy nam na możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu? Obecnie takie mieszkania oferuje wiele firm budowlanych.  Dzięki mieszkaniu z ogródkiem możemy korzystać  z zalet mieszkania i domu, jednocześnie nie musząc przepracowywać się w związku z obejściem wokół naszego domu.

nieruchomości LubinCi zaś, którzy lubią prace domowe, majsterkowanie lub ogrodnictwo z pewnością docenią możliwości jakie daje dom. Możemy w nim rozwijać swoją działalność hobbystycznie i nie tylko. Zachęcamy zatem by tę kwestię rozważyć przed nabyciem nieruchomości.

Lokalizacja

Nie ma się co oszukiwać  podmiejski dom jest piękny i pozwala cieszyć się ciszą i spokojem oraz brakiem miejskiego zgiełku, ale wiąże się także z trudnościami komunikacyjnymi i oddaleniem od wielu udogodnień. Jeżeli mamy małe dzieci dom wydaje się być doskonałym dla nich środowiskiem – dzieci będą mogły się wybiegać i wyszaleć na świeżym powietrze, a my nie będziemy obawiać się o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Jednak gdy dzieciaki podrosną i trzeba je będzie co dzień odwodzić do szkoły i z niej przywozić może okazać się, że podmiejski dom jest problemem i chętniej mieszkalibyśmy w mieście, gdzie już dzieci „podstawówkowe” mogłyby samodzielnie wracać do domu.

Zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania lub domu rozważmy z rodziną wszystkie za i przeciw takiego rozwiązania. Warto mieć świadomość tego z czym wiąże się zakup konkretnej nieruchomości, jak wpłynie on na nasze życie.

Mieszkania pod Wrocławiem – Aleja Lawendowa

Aleja Lawendowa II etap – kameralne osiedle w podwrocławskim Kiełczowie w gminie Długołęka. Budynki jednorodzinne w zabudowie szeregowej z miejscami parkingowymi.

Odległości:

• Granica Wrocławia – 2 kilometry,
  • Centrum Handlowe Korona – 4 kilometry,
  • Wrocławski rynek – 10 kilometrów.

Lokalizacja:

• ul. Lawendowa Kiełczów