Niepubliczne przedszkole – czy warto posłać do niego dziecko?

Wybór przedszkola to decyzja, przed którą staje praktycznie każdy rodzic. Jest to bardzo ważna kwestia, która może mieć wpływ na charakter, zdolności do nauki oraz nawiązywania nowych znajomości dziecka w przyszłości. Może również zdecydować o tym, jak rozwiną się jego zdolności manualne, sportowe, matematyczne lub kreatywne. Dlatego należy bardzo dobrze się zastanowić nad tym, jaką placówkę wybrać. Czy warto rozważyć przedszkola niepubliczne? Sprawdź, jakie są ich zalety!

Bezpieczeństwo i dostęp do nowoczesnych sprzętów

Przedszkola prywatne wiążą się z dodatkowymi opłatami dla rodziców. Koszty często można rozłożyć na wygodne raty i płacić np. raz na pół roku, a czasami nawet raz na miesiąc. Jest to niezwykle wygodne i nie wymaga wydawania dużej sumy od razu. Forma płatności oraz kwota, jaką należy uiścić za możliwość uczęszczania dziecka do danej placówki, zależy od konkretnego przedszkola. Regularnie wpłacane raty za przedszkole to inwestycja w przyszłość dziecka. Prywatne placówki dzięki temu mogą zapewniać o wiele wyższy standard dla maluchów. Budynki są nowocześniejsze, a sale doskonale wyposażone i w pełni bezpieczne dla dziecka, przystosowane do różnych grup wiekowych. W nowoczesnych salach dzieci mogą korzystać z zabawek i urządzeń interaktywnych, które stymulują ich rozwój oraz przebywać w czystych, ładnie urządzonych i przestronnych wnętrzach z dużą ilością kolorów.

Dużą zaletą prywatnych przedszkoli jest fakt, że zazwyczaj przyjmują one znacznie mniej dzieci i gwarantują mniejsze grupy. Jest to plus dla rodziców, którzy mogą liczyć na kameralną atmosferę oraz zgraną ekipę rodziców, ale przede wszystkim dla dzieci. Mniejsze grupy to gwarancja bezpieczeństw oraz dużego komfortu dla malucha. Przy niewielkiej ilości dzieci pod opieką, przedszkolanka ma możliwość zareagowania w porę na wszelkie niebezpieczne sytuacje, a także może uspokoić dziecko lub załagodzić konflikt między maluchami w razie potrzeby. Kolejnym ważnym aspektem, który podnosi komfort i bezpieczeństwo dziecko w przedszkolu niepublicznym, jest własna kuchnia lub zbilansowany catering. W tego typu szkołach posiłki są dopasowane do potrzeb żywieniowych dzieci w konkretnym wieku, a do tego świeże i naprawdę smaczne. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że Twoje dziecko nabierze niechęci do brukselki czy szpinaku.

Postaw na rozwój swojego dziecka

Nowoczesne przedszkola prywatne zapewnią Twojemu dziecku nie tylko bezpieczeństwo i komfort, ale również możliwości rozwoju. Kadra pracownicza w takich miejscach jest starannie wyselekcjonowana. Przedszkolanki posiadają nie tylko wykształcenie, ale również odpowiednie umiejętności wychowawcze i mają świetne podejście do maluchów, co sprawia, że podczas zajęć panuje przyjazna, spokojna atmosfera. Ponadto przedszkola prywatne o wiele częściej decydują się na dokształcanie swoich pracowników i wysyłają ich na dodatkowe szkolenia, aby jeszcze lepiej mogli zajmować się swoimi podopiecznymi i organizować im czas w sposób bardzo ciekawy i angażujący.

Ciekawą opcją w przedszkolach prywatnych jest możliwość zdecydowania się na grupy profilowane. Twój maluch może rozwijać się wokalnie lub plastycznie, uczyć się grać na jakimś instrumencie od najmłodszych lat, chodzić na zajęcia baletowe lub z tańca towarzyskiego, albo uprawiać aktywnie wybrany sport, taki jak tenis, piłka nożna, gimnastyka czy szermierka. Istnieją również klasy dwujęzyczne, gdzie dzieci dużą część dnia rozmawiają po angielsku lub niemiecku, a nie po polsku. W przedszkolach prywatnych zajęcia z języka obcego to standard, a rodzice mogą wybrać dodatkowo zajęcia nie tylko z języków podstawowych, takich jak niemiecki czy angielski, ale również dodatkowych, np. hiszpański, francuski czy nawet chiński.