Prywatny żłobek – czy warto oddać do niego dziecko?

Żłobek to pierwsze miejsce, w którym dziecko ma szansę na towarzystwo rówieśników w ramach zorganizowanej odgórnie opieki. Dzieci już o 6 tygodnia życia mogą być oddawane do żłobka. Często to rozwiązanie jest wybierane przez matki, którym zależy na tym, aby zlecić profesjonalistom opiekę nad swoimi pociechami i móc wrócić szybko do pracy. Bez względu na powód tego powrotu warto wiedzieć, że taka możliwość istnieje i nie obawiać się o swoją pociechę.

Opieka nad dziećmi

W żłobkach pracują doświadczeni nauczyciele, którzy w profesjonalny sposób podchodzą do potrzeb dziecka. Oddając dziecko do żłobka mamy pewność, że będzie ono miało zapewnioną odpowiednią troskę zarówno pielęgnacyjną jak i w zakresie pożywienia. Ponadto w żłobkach  są często organizowane różnorodne zajęcia dla starszych pociech. Ze względu na dużą różnicę w potrzebach dzieci bardzo małych, a już kilkuletnich prowadzone są odmienne zalecenia dla poszczególnych grup. Jeżeli nasze dziecko ma 2-3 lata możemy mieć pewność, że oprócz stymulacji społecznej, zostanie mu dostarczona odpowiednia ilość wiedzy, dopasowanej do jego umiejętności. Prym w tym względzie wiodą żłobki prywatne, które oferują wyjątkowe zajęcia, np. logopedyczne, z nauki języków obcych albo plastyczne.  Decydując się na skorzystanie z oferty takiego żłobka mamy pewność, że nasze dziecko ma kontakt z tym czego potrzebuje, aby się prawidłowo rozwijać.

Wyżywienie dzieci

żłobek Kum-Kum z Warszawy

Dziecięce brzuszki są wrażliwe na pokarmy, dlatego w żłobkach prowadzi się specjalistyczny catering. Potrawy o niewielkiej ilość przypraw, robione z ekologicznych składników, a także unikanie produktów uczulających stanowi podstawowe zasady odżywiania małych dzieci. Warto przed zapisaniem dziecka do żłobka dowiedzieć się jakie pokarmy będą mu podawane. Na tym etapie możemy także zgłosić zauważone alergie lub poprosić o specjalną dietę dla pociechy.

Dlaczego warto oddać dziecko do żłobka?

Zdania na temat zasadności żłobków są różne. Nie da się ukryć, że ta instytucja edukacyjna pomaga rodzicom, szczególnie mamom w szybszym powrocie do pracy i zapewnia profesjonalną opiekę w cenie niższej niż zatrudnianie niani. Ponadto warto wspomnieć o niezwykle istotnym czynniku społecznym – dziecko w żłobku ma stały kontakt z innymi dziećmi i dorosłymi, a dzięki temu łatwiej nawiązuje kontakty i jest mniej bojaźliwe. Ma to dalekosiężne zalety w przyszłości dziecka. Dzieci, które były w żłobkach znane są ze swojej zaradności – dużo szybciej umieją korzystać z toalety czy dmuchać nos. Niektórzy rodzice jedynie ze względu na te zalety postanawiają oddać dzieci do żłobka, aby zapewnić pociesze możliwość rozwoju umiejętności miękkich.

W żłobkach dzieci mają także szansę na zdobywanie umiejętności przez zabawę. Nauka języka obcego nie zawsze może być prowadzona przez rodzica – w żłobku malec stale obcuje z językiem, uczy się nowych słów i zwrotów niemal bez wysiłku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą prywatnego żłobka Kum-Kum z Warszawy.