Top10 pomocy edukacyjnych w 2019 roku

Pomoce edukacyjne powinny być integralnym elementem każdych zajęć w szkole i przedszkolu. Warto jest mieć je również w domu. Ich użytkowanie niesie wiele korzyści i obejmuje pomoc w doskonaleniu czytania ze zrozumieniem, koordynacji ręka – oko, przyswajaniu nowych informacji czy rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia i matematyki. Dzięki nim nauka staje się zabawą, jest przyjemna i przestaje być dla dzieci obowiązkiem. Jakie pomoce edukacyjne królowały w 2019 roku? Sami zobaczcie!

1. Co i gdzie? – układanka edukacyjna

„Co i gdzie?” należy do serii gier edukacyjnych Mały Odkrywca. Gra uczy malucha dopasowywać przedmioty do miejsca, w którym powinny się znajdować, a jednocześnie zmusza do ćwiczenia pamięci, rozwijania umiejętności werbalnych i zasobów słownictwa. Gra przeznaczona dla dzieci od 2 do 6 lat.

1. Klocki edukacyjne – cyferki, literki, obrazki

Zestaw 100 klocków na których z jednej strony znajdują się literki i cyferki, a z drugiej obrazki w sześciu kolorach, to idealne rozwiązanie dla dzieci w różnym wieku – sprawdź pomoce edukacyjne.

Ten zestaw zamknięty w 3 litrowym pudełku pozwala na projektowanie własnych zabaw, które mogą pomóc dziecku rozwijać jego najsłabsze strony poprzez zabawę. To, do jakich gier go używamy, może również zmieniać się z wiekiem naszego podopiecznego.

1. Podstawowe reguły nabywania języka

To pomoc edukacyjna, ale również pomoc logopedyczna. Składa się z zestawu etykiet i plakietek, które mają uświadamiać maluchowi, że dane słowo (napis), oznacza konkretną rzecz, sytuację czy czynność.

1. Super As

Super As to loteryjka matematyczna, która pomaga dzieciom utrwalić ich umiejętności matematyczne. Gra pomaga opanować takie działania jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Świetnie sprawdza się przy nauce tabliczki mnożenia.

1. Ciało człowieka

Ciało człowieka to gra dla nieco starszych dzieci, które już idą do szkoły. Składa się ona ze 150 pytań, które dotyczą budowy i funkcjonowania organizmu człowieka. Pytania mają różny poziom trudności, więc gra spokojnie będzie stanowić rozrywkę dla całej rodziny.

1. Ortomino – Domino ortograficzne

Wiele dzieci ma duży problem z ortografią i Ortomino ułatwia nauczenie się, które wyrazy piszemy przez „u”, a które przez „ó”. To nauka ortografii, ale jednoczenie trening spostrzegawczości i pamięci wzrokowej. Gra oparta jest na zasadach klasycznego domina i jest przeznaczona dla 2-4 graczy.

1. Skrzaty

Skrzaty to tak naprawdę trzy gry edukacyjne. Pomagają one przyswoić pojęcie zbiorów, rozwijają spostrzegawczość i refleks. Dzięki temu, ze instrukcja obsługi opisuje 3 wersje gry maluchy nigdy nie będą się nudzić. Jednocześnie zawartość pudełka pozwala na wymyślenie jeszcze innych zabaw.

1. Balansujący krokodyl

Balansujący krokodyl to pomoc edukacyjna dla młodszych dzieci. Ta gra zręcznościowa ma służyć rozwijaniu koordynacji oko-ręka. Pomaga też pracować nad precyzją, zręcznością i koncentracją uwagi. Jednocześnie drewniany zestaw jest uroczy i niezwykle wytrzymały.

1. Nazwij i wrzuć! Zestaw ubrania

To kolejna pomoc edukacyjna i logopedyczna jednocześnie, pojawiająca się w naszym zestawieniu. Znajdziemy tutaj żetony na których znajdują się przeróżne ubrania. Znajdziemy zarówno zimowe płaszcze, jak i krótkie spódniczki, a to jak je wykorzystamy ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

1. Quiz Wszechświat

To pomoc edukacyjna dla starszych dzieci. Może on jednak dostarczyć rozrywki dla całej rodziny, a jednocześnie zdecydowanie poszerzy wiedzę wszystkich graczy na temat wszechświata. Pytania w grze dotyczą historii, budowy i funkcjonowania Wszechświata.