Zabawki dla dzieci – co kupić?

Zabawki stanowią najliczniejsze wyposażenie pokoju każdego dziecka. Niezależnie od wieku maluchów, pokoje dziecięce praktycznie zawsze są wypełnione różnorodnymi zabawkami. Lalki, samochodziki, gry edukacyjne oraz wiele innych zabawek, to podstawa. Każde dziecko ma swoje ulubione zabawki, którymi najczęściej się bawi. Rodzice oraz inni członkowie rodziny często kupują maluchom zabawki na urodziny, święta czy nawet bez okazji.
Wybieranie zabawek jest dość trudne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Różnorodne rodzaje zabawek przeznaczone są dla chłopców lub dziewczynek, w odpowiednim wieku. Kupując maluchom zabawki, zwracamy uwagę przede wszystkim na te kryteria.

Wszystkie dzieci lubią się bawić, dlatego warto korzystać z oferty producentów, których zabawki są szczególnie atrakcyjne. W dzisiejszych czasach, dużą uwagę zwraca się nie tylko na rodzaj zabawek czy ich kolorystykę. Bardzo ważne są również materiały, z jakich wykonuje się poszczególne części zabawek. Istotne jest bowiem bezpieczeństwo dzieci, które często mogą brać do buzi mniejsze elementy.

Jak wybierać zabawki dla dzieci

Większość dzieci lubi te same zabawki. Wydawać by się mogło, że wybór prezentów dla dzieci jest łatwy, jednak wiele jest różnych zabawek, tak samo jak miejsc, w których możemy je kupić. Osoby, które kupują zabawki maluchom, to rodzice, wujkowie, dziadkowie oraz inni członkowie rodziny.

Wybierając odpowiednie zabawki dla dzieci, należy skupić się na paru najbardziej istotnych kryteriach:

• Typ zabawek – istnieje wiele rodzajów zabawek, jakimi bawią się maluchy. Dziś, dzięki szerokiej dostępności różnych artykułów, każdy z nas może sprawić dziecku niezapomniany prezent. Rowerki biegowe, maty edukacyjne, pluszaki, lalki czy zestawy samochodów – te wszystkie zabawki należą do najbardziej popularnych. Wybieranie elementów do zabawy, powinno opierać się o zainteresowania dzieci.
  • Podział konkretnych rodzajów zabawek – wybierając rzeczy do zabawy, istotne jest, by pamiętać jakie zabawki dane dziecko lubi najbardziej. Poza tym, poszczególne typy zabawek dobiera się do wieku dziecka, jego płci oraz zainteresowań.
  • Bezpieczeństwo dzieci – różne są zabawki, które pochodzą od różnych producentów. Materiały i tworzywa, jakie stosuje się w etapie produkcji, mogą być bardziej lub mniej przyjazne dzieciom. Obecnie, zwracają na to uwagę nie tylko rodzice dzieci, ale i sami producenci zabawek. Wybierając rowerki, pluszaki i inne akcesoria do zabawy, warto korzystać z oferty znanych i cenionych firm.
  • Zabawki z małymi częściami – młodsze dzieci mają tendencję brania wszystkiego do buzi. Tyczy się to również zabawek, a zwłaszcza ich najmniejszych lub/i ruchomych części. Kupując zabawki, istotne jest zwrócenie uwagi nie tylko na granicę wieku, ale i na zabezpieczenia przed połknięciem niektórych elementów.
  • Miejsce, w którym kupujemy zabawki – dużo jest sklepów – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych – w których można zaopatrzyć się w rozmaite gry i pluszaki. Decydując się na konkretne rzeczy, należy jedynie upewnić się, że dana zabawka będzie odpowiednia dla wieku i zainteresowań malucha.

mata edukacyjna dla niemowląt

Typy zabawek a upodobania dzieci

Dziś, jest tyle różnorodnych zabawek dla maluchów w różnym wieku, że rzadko zdarza się powtórzyć prezent. W poszczególnych etapach życia każdego dziecka, rodzice oraz pozostali członkowie rodziny, kupują takie zabawki, które pasują do poziomu dziecka. Na samym początku, każdy z nas decyduje się na pluszaki, maty edukacyjne oraz zawieszki do wózka czy łóżeczka. Niemowlaki mające kilka tygodni, mogą tylko trącać zawieszki i chwytać w ręce gryzaki.
Dzieci mające około roczku nadal lubią pluszaki, lecz adekwatnie do wieku dziecka, można pomyśleć o grach interaktywnych, lalkach i koniku na biegunach. Najczęściej, to właśnie w okolicach roczku, dziecko uczy się chodzić – doskonałą zabawką może być pomysłowy chodzik lub rowerek (tylko do wożenia maluszka).
Kilkuletnim dzieciom można kupować zabawki takie jak pojazdy, domki dla lalek oraz klocki. Oczywiście pluszaki nadal są uwielbiane bez względu na wiek dzieci. Warto pamiętać o tym, jakie typy zabawek nie nudzą się dzieciom i które sprawiają najwięcej rad