Zapisz dziecko na zajęcia taneczne

zajęcia taneczne dla dzieci poznań

Zajęcia taneczne to znakomita forma aktywnego spędzania wolnego czasu zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Nasze pociechy mogą zyskać bardzo dużo na tego typu zajęciach. Mogą rozwijać swoje umiejętności ruchowe, uczyć się dyscypliny, koncentracji, ćwiczyć pamięć zapamiętując choreografie i wiele innych, dlatego warto zapisać swoje dziecko na zajęcia taneczne.

Zajęcia taneczne, a ich wpływ na rozwój pamięci i psychomotoryki dziecka

Zajęcia taneczne wpływają bardzo pozytywnie na rozwój psychomotoryczny dziecka. Poznaje ono swoje ciało i uczy się panowania nad nim. Ponadto taniec rozwija również pamięć dziecka, ponieważ podczas zajęć musi ono zapamiętać kroki oraz całe sekwencje ruchów. Dodatkowo wpływa to pozytywnie również na koncentrację dziecka, co w konsekwencji sprawia, że wycisza się ono i poza zajęciami jest zdecydowanie spokojniejsze i bardziej zrelaksowane. Dynamiczne ruchy podczas tańca i reagowanie na polecenia trenera przyspieszają reakcję dziecka i jednocześnie trenują jego koordynację wzrokowo-ruchową.

Nauka dyscypliny poprzez taniec

Taniec bez wątpienia kształtuje w mocnym stopniu charakter dziecka. Instruktor tańca podczas zajęć wymaga od wszystkich uczestników określonych zachowań, wykonywania zadanych ruchów oraz ogólnej dyscypliny, co ma spory wpływ na zachowanie dziecka również poza zajęciami. Dzieci w ten sposób uczą się dyscypliny, szacunku do opiekuna i trenera, a także samodyscypliny, co z pewnością zaowocuje w ich przyszłym życiu i znacząco im je ułatwi.

Zajęcia taneczne jako okazja do kontaktu z rówieśnikami

Zapisanie dziecka na zajęcia taneczne to znakomite rozwiązanie, które pozwoli mu na kontakt z rówieśnikami nie tylko ze szkoły, ale również zawieranie nowych znajomości, które mogą okazać się w jego życiu bardzo istotne. Dzieci z reguły uwielbiają spędzać czas w gronie swoich rówieśników, a robienie tego podczas lekcji tańca niesie za sobą wiele korzyści, takich jak aktywne spędzanie wolnego czasu, co jest zdobywanie lepszym rozwiązaniem niż np. gra na komputerze lub konsoli. Dodatkowo dzieci mające problemy z nawiązywaniem nowych znajomości mogą przełamać swoje bariery i bardziej otworzyć się na innych ludzi.

Taniec jako forma aktywnego spędzania wolnego czasu

Dziecko, które się nudzi, najczęściej sięga po komputer, smartfon, tablet, konsolę lub inne tego typu źródła rozrywki, które są łatwo dostępne i potrafią przyciągnąć uwagę na wiele godzin. Jak wiadomo, sport jest jedną z najprostszych i najłatwiej dostępnych form dbania o nasze zdrowie. Jednak w przypadku dzieci, które szybko się nudzą, większość dyscyplin niestety odpada. Zdecydowanie lepszą formą spędzania wolnego czasu są w tej sytuacji zajęcia taneczne. Dzięki nim dziecko może zapewnić swojemu organizmowi niezbędną dawkę codziennego ruchu, co bardzo pozytywnie wpłynie na zdrowie, kondycję i samopoczucie dziecka.

Jaki styl taneczny wybrać?

Szkoły taneczne mają w swojej ofercie bardzo duży wybór różnych stylów tanecznych, dlatego z pewnością każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Warto w tym aspekcie dać dziecku wolną rękę i możliwość wyboru. Może to być zarówno taniec towarzyski, który uczy dyscypliny i elegancji, tap dance, czyli potocznie mówiąc stepowanie, lub też street dance dla dzieci szukających luźniejszego i rozrywkowego stylu tańca. Bez względu na styl tańca dziecko z pewnością wyniesie z zajęć wiele korzyści, które wpłyną na jego rozwój fizyczny oraz psychiczny.

Kiedy warto zapisać dziecko na zajęcia taneczne?

Wymagań co do wieku praktycznie nie ma, na zajęcia mogą uczęszczać dzieci nawet w wieku od 4 lat. Początkowo są to zajęcia mające na celu zabawę i rozwój dziecka pod względem psychomotorycznym oraz polepszenie jego koncentracji poprzez skupienie uwagi na jednej czynności, czyli tańcu. Wraz z wiekiem zabawa przechodzi coraz to bardziej w kierunku zajęć typowo tanecznych, z których dzieci mogą wyciągnąć bardzo dużo wiedzy i umiejętności, a także nauczyć się samodyscypliny, co z pewnością przyda im się w życiu.

Warto zapisać dziecko na zajęcia taneczne bez względu na to czy ma do tego talent, czy nie, z pewnością przyniesie to wiele korzyści i stworzy dziecku odpowiednie warunki do poznawania i rozwoju swoich pasji oraz zainteresowań.

Współpraca: Szkoła tańca dla dzieci Bailando Poznań