Bony podarunkowe – prezent niewymagający trudu

zapakowany prezent

Karta podarunkowa jest elektronicznym odpowiednikiem bonu towarowego, który uprawnia użytkownika do realizacji zakupów w konkretnym salonie sprzedaży do wartości równej nominałowi wyrażonemu w karcie. Święta, uroczystości rodzinne, czy inne okazje wymagają od nas wyboru prezentu dla osób, których potrzeby nie zawsze dobrze identyfikujemy. Dzieje się tak z powodu zbyt dużych wymagań za strony bliskich, braku czasu, szczególnie w gorącym przedświątecznym okresie, kiedy nadmiar obowiązków utrudnia nam poświęcenie optymalnej jego ilości na zakup upominków. Karta podarunkowa zdaje się być idealnym rozwiązaniem.

Kiedy warto pomyśleć o karcie podarunkowej?

Karty podarunkowe to jeden ze sposobów uniknięcia sytuacji, w której osoba obdarowana jest niezadowolona z prezentu. Jest ona o tyle wygodna dla kupującego prezent, że nie trzeba orientować się w zainteresowaniach, gustach, marzeniach, czy potrzebach obdarowanego. Kupujemy kartę podarunkową i problem mamy załatwiony. Nie narazimy się na frustracje i niezadowolenie obdarowanego z powodu nietrafionego upominku. Przedkładajmy jednak zakup karty do sieci sklepów niż do jednego z nich, wtedy obdarowany, dzięki większemu wyborowi, będzie mógł zrealizować swoje marzenia i dokonać odpowiedniego zakupu. Warto przed jej zakupem sprawdzić, w ciągu jakiego okresu możemy ją zrealizować i czy ma się to dokonać w ciągu jednego zakupu, czy nie, aby zabezpieczyć się przed utratą środków.

Zalety karty podarunkowej

Dzięki karcie podarunkowej mamy możliwość uniknięcia zakupu nietrafionego prezentu. Osoba obdarowana sama zdecyduje, na jakie zakupy przeznaczy kartę. Daje ona możliwość sprawienia przyjemności osobie, której dobrze nie znamy, bądź nie chcemy pytać o upominek, traktując go jako niespodziankę. Karta jest estetyczna, można ją przechowywać dłużej, pół roku, rok bez obawy zniszczenia, szczególnie jeśli osobą obdarowaną jest dziecko. Może być ona uniwersalnym prezentem dla pracownika od pracodawcy. Dzięki niej zaoszczędzimy czas na poszukiwanie prezentu, który niekoniecznie zadowoli osobę obdarowaną. Karta podarunkowa jest jednak alternatywnym prezentem w przeciwieństwie do pieniędzy, który uznawany jest za najbardziej obojętną emocjonalnie formę upominku.karta podarunkowa

Wady karty podarunkowej

Karta podarunkowa nie powinna przesłonić istotnych relacji między obdarowującym a obdarowanym. Zwalnia ona nas z obowiązku poświęcenia bliskiej osobie czasu i zainteresowania. Jest jednak obojętną emocjonalnie formą upominku, dobrą w relacjach oficjalnych, na przykład pracodawca – pracownik. Osobom bliskim lepiej jednak poświęcić czas i osobiście kupić prezent. Zamiast karty  zaproś osobę obdarowaną na wspólne zakupy prezentów, połączone z kolacją, co przyczyni się do umocnienia więzi między wami. Prezent będzie wtedy kojarzył się ze wspólnie spędzonym czasem, radością związaną z ważnym wydarzeniem, jakim są kultywowane wśród bliskich uroczystości, czy chwile.

Karty podarunkowe wcale nie są najłatwiejszą formą robienia zakupów. Sklepy wykorzystują je do nieuczciwych praktyk. Uwzględniając zwrot towaru, nie biorą pod uwagę zwrotu pieniędzy w postaci gotówki, a środku są przelewane na kartę podarunkową. Zmusza to klienta do zakupu towaru właśnie w tym sklepie. Takie praktyki nie wzbudzają zaufania kupujących do tej formy robienia zakupów i  płatności. Poza tym karty możemy najczęściej wykorzystywać do zakupów w tradycyjnym sklepie, ale nie online. Jeśli osoba obdarowana robi zakupy przez Internet, to może stanowić dla niej problem fakt, że sklep oddalony jest o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania osoby obdarowanej. Zdarzyć się może sytuacja, że w mieście zamieszkanym przez osobę obdarowaną może nie być w ogóle oddziału sklepu internetowego.

Zadbaj o odpowiednią formę prezentu

Dobrym rozwiązaniem na dowartościowanie prezentu może być piękne jego opakowanie, które samo może być upominkiem. Osoba obdarowane widzi na początku przede wszystkim opakowanie, a potem jego zawartość i to pierwsze wrażenia ma często decydujące znaczenie dla akceptacji upominku. Kartonowe kosze na prezenty, torby papierowe, opakowania na wino czy biżuterię w różnych wzorach i kolorach na każdą okazję sprawią, że nawet najskromniejszy upominek ucieszy osobę obdarowaną. Są to produkty luksusowe, najwyższej jakości. Sprawdzą się jako wspaniałe opakowanie upominku z okazji świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Walentynek, imienin, ślubu i każdej innej. W nich zmieszczą się wykwintne produkty, takie jak alkohole, słodycze i wiele innych.

Karta podarunkowa  na pewno nie jest prezentem dla każdego. Decyzja o jej zakupie musi być powiązana z rodzajem relacji między obdarowanym a obdarowującym.

You Might Also Like