Dlaczego warto pójść do psychologa?

Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia przeżywa powszechnie znany dyskomfort psychiczny. Nie ma w tym nic złego i dziwnego. Nie ma w tym też nic niepokojącego. O nic nie musimy się martwić, jednak tylko do momentu gdy potrafimy z tymi pewnego rodzaju dolegliwościami odpowiednio i normalnie żyć i funkcjonować. Problem tak naprawdę pojawia się w momencie, gdy nasza dusza ten dyskomfort psychiczny przenosi na nasze ciało. Niektóre fizyczne dolegliwości mogą spowodować, że możemy stać się bardzo szybko niezdolni do życia. Chodzenie do psychologa na konsultację czy na terapię jest uważane powszechnie jako coś wstydliwego. Nie jest to coś czym chcielibyśmy się pochwalić wśród znajomych. Jednak regularne spotkania z psychologiem mogą przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Pomoc fachowca zawsze w cenie

W większości etapach naszego życia poszukujemy pomocy u profesjonalistów. Gdy zepsują się nam buty wybieramy się do szewca, a gdy boli nas głowa idziemy do lekarza. W żadnych poważnych problemach nie będąc specjalistami w danej branży nie poradzimy sobie samodzielnie. Szukamy więc pomocy u profesjonalisty. Taki właśnie profesjonalista to psycholog. Gdy więc mamy problemy psychologiczne powinniśmy do niego pójść. Z pewnymi dolegliwościami nie poradzimy sobie samodzielnie. Psycholog okaże się zbawienny. Pamiętajmy, że im dłużej zwlekamy z pójściem do niego tym bardziej działamy na swoją niekorzyść. Musimy mieć tą świadomość. Terapia czy same konsultacje zdecydowanie pomagają. Efekty można uzyskać już w bardzo krótkim czasie. Tak naprawdę zależy to od samego psychologa jak i od problemu, z którym pacjent się zmaga. Dobrze dobrana terapia oczyszcza i leczy naszą duszy. Ważne jednak, by szybko trafić pod opiekę dobrego psychologa. Jest to już zdecydowanie powoła sukcesu. Jak jednak rozpoznać dobrego psychologa? Psycholog zdecydowanie nie powinien posiadać odpowiedzi na wszystko. Nie powinien także wygłaszać prostych i łatwych sądów. Manipulacja i posługiwanie się ogólnikami to także niedobre cechy psychologa. Psycholog nie powinien być wszechwiedzący oraz zdekoncentrowany.

Zaufaj psychologowi z doświadczeniem

psycholog_kraków

Gdy taki wyda nam się nasz psycholog powinniśmy jak najszybciej zrezygnować z jego usług i rozejrzeć się za innym. Spotkania z takową osobą mogą przynosić efekty odwrotne od zamierzonych. Przyniosą po prostu więcej szkody niż pożytku. Spotkania takie wyzwolą w nas emocje negatywne. Sprawią także, że będziemy czuć się jeszcze mniej wartościowi niż przedtem. Żaden dobry psycholog nie może nam mówić jak mamy żyć. Dobry psycholog daje nam jedynie pewność, byśmy poczuli się wartościowymi i interesującymi ludźmi. Nie powinien także narzucać nam tematów rozmów podczas regularnych wizyt. O temacie rozmów decydujemy my sami. Dzięki dobremu psychologowi powinniśmy potrafić zajrzeć w głąb siebie i ocenić gdzie tak naprawdę leży źródło wszelkich frustracji. Każda osoba ma swoja podświadomość. Z biegiem pewnego okresu czasu wszystkie sprawy, które w swoim życiu zlekceważyliśmy czy przemilczeliśmy wrócą do nas ze zdwojoną siła. Zdecydowanie szkoda na to życia.

You Might Also Like