Impreza integracyjna dla pracowników – aktywny wypoczynek czy eleganckie przyjęcie?

impreza

Impreza integracyjna dla pracowników firmy to rozwiązanie, które w ostatnich latach cieszy się sporą popularnością. Właściwie, nie powinno to nikogo zaskakiwać, ponieważ taki sposób działania jest coraz częściej uznawany za dobry sposób na budowanie pozytywnych relacji wśród pracowników. W dłuższej perspektywie powinno się to przełożyć na wzmocnienie jedności zespołu, a także poprawę atmosfery panującej w miejscu pracy.

Impreza integracyjna dla pracowników — aktywny wypoczynek czy eleganckie przyjęcie?

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że pracownicy, którzy raz na jakiś czas spotykają się również poza firmą, na imprezie, są ze sobą lepiej zgrani. W dłuższej perspektywie powinno się to przełożyć na większą skuteczność podczas wykonywania działań. Jaki jest lepszy sposób na przygotowanie imprezy integracyjnej dla pracowników — aktywny wypoczynek czy eleganckie przyjęcie?

Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na to, jak możemy przygotować przyjęcie firmowe. To, w jaki sposób będzie się odbywać impreza integracyjna dla pracowników, zależy od wielu czynników. Dostępne są dziesiątki możliwości, ale my przyjrzymy się dwóm klasycznym rozwiązaniom: aktywny wypoczynek oraz eleganckie przyjęcie.

Jest to o tyle interesujące, że oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Trzeba je wziąć pod uwagę, kiedy przygotowuje się event przeznaczony dla pracowników przedsiębiorstwa.

Aktywny wypoczynek dla pracowników — za i przeciw

Aktywny wypoczynek to świetny sposób, jeśli chodzi o przygotowanie imprezy integracyjnej. Na czym polega to rozwiązanie? Cóż, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: wspólne aktywności, w których ważną rolę pełnią m.in. aktywności fizyczne i gry zespołowe (także na świeżym powietrzu).

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarce hasło „imprezy integracyjne Wrocław”, to już po kilku chwilach przekonasz się, że istnieją miejsca, które oferują zaproszonym gościom-pracownikom na przykład takie możliwości jak:

  • paintball,
  • wspinaczkę,
  • gry zespołowe,
  • rafting.

Takie aktywności sprzyjają budowaniu zaufania wśród pracowników i pomagają pozbyć się napięcia — zapewne dobrze zdaje sobie z tego faktu każdy, kto ma na co dzień stresującą pracę.

Aktywny wypoczynek to sposób na organizację imprezy firmowej, dzięki któremu można zbudować relacje między pracownikami zatrudnionymi nie tylko w obrębie jednego działu, ale także osobami z różnych sekcji.

Last but not least, impreza firmowa z aktywnym wypoczynkiem to sposób na spędzanie wolnego czasu, który może przyczynić się do poprawy zdrowia (w szczególności dotyczy to kondycji psychicznej). Nie powinno pozostać to bez pozytywnego wpływu na samopoczucie czy motywację z wykonywanej pracy.

Aktywny wypoczynek. Czy takie rozwiązanie ma wady?

Czy aktywny wypoczynek to rozwiązanie pozbawione słabości? Niekoniecznie — jak właściwie każde inne rozwiązanie, także ten pomysł ma pewne ograniczenia. Trudno sobie wyobrazić, by na paintball zdecydowali się na przykład prezesi zarządów dużych spółek. Pomysł ten sprawdzi się głównie w przypadku młodszych pracowników średniego szczebla. Trzeba mieć to na uwadze podczas przygotowywania atrakcji dla zatrudnionych pracowników.

Eleganckie przyjęcie — za i przeciw

Eleganckie przyjęcie to kolejna ciekawa opcja, którą warto rozważyć, jeśli chodzi o organizację firmowej imprezy integracyjnej. W takiej sytuacji może to być np. bankiet, uroczysta gala lub połączony z wykładami wieczór tematyczny. Dzięki temu pracownicy mogą w spokojnej i eleganckiej atmosferze spędzić czas, a także porozmawiać ze sobą (zarówno na tematy biznesowe, jak i niezwiązane z prowadzeniem firmy); oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by zatańczyć, zjeść smaczny obiad czy wypić drinka.

Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Opcja ta może być idealna w przypadku formalnych okazji oraz wszędzie tam, gdzie zaprasza się osoby z zewnątrz, w tym na przykład inwestorów, partnerów strategicznych itp.

Zastanówmy się teraz, podobnie jak w przypadku imprez integracyjnych z aktywnym wypoczynkiem, w jakich sytuacjach eleganckie przyjęcie się nie sprawdzi? Cóż, jeśli przygotowujesz event dla niewielkiej grupy zgranych ze sobą pracowników, a dodatkowo są to młodzi ekstrawertycy — nie ma nic gorszego niż oficjalna, sztywna impreza. Takie osoby najprawdopodobniej będą się nudzić nawet podczas siedzenia przy suto zastawionym stole.

You Might Also Like