Jak pomóc najstarszym i chorym w rodzinie?

Nadszedł ten dzień  – dzień w którym proponujesz swoim rodzicom byście razem zamieszkali bo widzisz, że samodzielne życie sprawia im coraz więcej problemów.

Postanawiasz wziąć ich pod swój dach i zatroszczyć się o ich wszystkie potrzeby, zadbać o ich zdrowie i pomóc im czuć się komfortowo. Co zrobić w sytuacji gdy widzisz, że rodzice coraz słabiej radzą sobie z chodzeniem, częściej chwytają się ścian i mebli by utrzymać pozycję pionową, często się przewracają?

Na pewno nie będzie dobrym rozwiązaniem sytuacja w której osoby starsze nie będą mogły samodzielnie się poruszać i będziemy nalegać by cały dzień leżały w łóżku.

Jak zatem rozwiązać taką sytuację? Dobrym pomysłem może okazać się wynajęcie lub zakup wózka inwalidzkiego, który umożliwi takiej osobie w miarę samodzielne poruszanie się.

Wózek inwalidzki

Każdy wie jak trudno jest ludziom prosić o pomoc i jak rzadko mówią kiedy jej potrzebują, dlatego dobrze wyprzedzić ewentualne potrzeby naszych kochanych bliskich i umożliwić im taką formę przemieszkania się. Warto pamiętać, że wózki inwalidzkie w Rehabi-Rehabi nie służą pomocą jedynie inwalidom jak wskazuje na to ich nazwa, ale także osobom starszym i tym chorym, którzy mają problemy z samodzielnym poruszaniem się z uwagi na złamania kończyn.

wózki inwalidzkie legnica Wózek inwalidzki może być również pomocny dla osób, które z różnych powodów musiały zmierzyć się z amputacją jednej lub dwóch nóg a wciąż chciałby mieć maksymalnie dużo samodzielności i być w stanie się poruszać bez pomocy osób trzecich. Obecnie wózki inwalidzkie konstruowane są w taki sposób by zapewnić dużą dozę swobody i mobilności ich użytkownikom – obecnie na wózkach inwalidzkich można aktywnie uprawiać sporty, tańczyć itp.

Złamane kończyny

Wózek inwalidzki sprawdzi się także w przypadku osoby, która ma złamaną nogę lub nogi i zbyt słabe mięśnie rąk by długo poruszać się o kulach. W przypadku takich osób może okazać się, że wypożyczenie wózka inwalidzkiego pozwoli im na zachowanie niezależności i uchroni je przed poczuciem bezużyteczności i poczucia całkowitej zależności od innych osób.

Taka sytuacja szczególnie w przypadku osób bardzo aktywnych i takich, które lubią aktywnie spędzać czas może powodować trudności natury psychologicznej i powodować, że będą wymagały one dłuższego okresu rekonwalescencji i dochodzenia do zdrowia.

By zapewnić wszystkim w naszej rodzinie komfortowe życie i zadowolenie z niego, a także gdy zależy nam na tym, by każdy z naszych starszych i chorych czuł się niezależny tak długo jak jest to możliwe – zachęcamy do zaoferowania mu pomocy w przemieszczaniu się w postaci wózka inwalidzkiego, który pozwoli na w miarę swobodne poruszanie się wszędzie tam gdzie nasz bliski będzie chciał się udać.

You Might Also Like