Jak sprzątać skrajnie zaniedbane mieszkanie?

sprzątanie mieszkań łódź

Kiedy spotykamy się z problemem skrajnie zaniedbanego mieszkania? Takich sytuacji może być kilka. Będąc zarządcą spółdzielni mieszkaniowej, mogliśmy nie raz zetknąć się z eksmisją nałogowego zbieracza, który pozostawił po sobie stertę śmieci. Mogliśmy, jako nowi lokatorzy otrzymać mieszkanie socjalne, które dla poprzedniego mieszkańca było jedynie miejscem stałych libacji. Może też nasz zmarły krewny postawił po sobie zaniedbany lokal gdyż nie przykładał wielkiej wagi do porządku.
Sytuacje różne, lecz problem ten sam, skrajnie zanieczyszczone mieszkanie. Sami możemy sobie nie poradzić z czekającym nas ogromem pracy. Na szczęście nie musimy, mamy, bowiem możliwość wynajęcia profesjonalnej firmy.

Wykonanie każdego zlecenia

Dobra firma porządkowa przyjmie każde zlecenie dzięki swojemu doświadczeniu i posiadanemu sprzętowi. Podstawową czynnością podczas sprzątania zaniedbanego mieszkania jest wyniesienie śmieci. Jeżeli w lokalu mieszkał nałogowy zbieracz, może być tego cała masa. Odpady gabarytowe, zużyty sprzęt RTV oraz zdemontowane meble również trafiają do utylizacji. Dobra firma świadcząca usługi porządkowe współpracuje zazwyczaj ze spalarnią śmieci.
Kolejnym krokiem jest dokładne czyszczenie. W skrajne zaniedbanych mieszkaniach jest to w zasadzie odkażanie. Na wszelkie powierzchnie naniesiony zostaje środek dezynfekujący. Dzięki temu zabija się drobnoustroje, alergeny i inne niepożądane substancje. Na utrzymujący się w pomieszczeniach nieprzyjemny zapach również jest sposób. Chodzi tu o ozonowanie, doskonale niweluje niechciane wonie oraz niszczy ewentualne, pozostałe bakterie.

Rozwiązanie problemów

W ekstremalnie zaniedbanych mieszkaniach można spotkać się z wieloma problemami. Dwa z nich są bardzo poważne i wymagają zastosowania specjalnych metod.sprzątanie mieszkań
Pierwszym problemem mogą być gnieżdżące się insekty jak pluskwy, prusaki czy mrówki. Jeżeli ich obecność się potwierdzi, wynajęta firma porządkowa przeprowadzi dezynsekcję. Jest to bardzo ważna, ponieważ samo usunięcie śmieci i umeblowania nie gwarantuje pozbycia się insektów.
Drugą poważną kwestią jest sprzątanie zaniedbanego mieszkania po znalezieniu w nim zwłok. Tu interwencja profesjonalistów jest absolutnie konieczna. Szczególnie, gdy ciało znajdowało się w zaawansowanym stanie rozkładu. Konieczne jest usunięcie fragmentów tkanek, krwi i płynów ustrojowych oraz dokładne odkażanie. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że lokal będzie się nadawał do ponownego zamieszkania. W poważnych przypadkach po sprzątaniu wymagany będzie remont, to też czasem oferują firmy porządkowe.

Satysfakcja gwarantowana

Profesjonalne sprzątanie mieszkań zaniedbanych skierowane jest do osób prywatnych, ale też spółdzielni mieszkaniowych i innych instytucji. Ważne by wybrać firmę oferującą wiele usług. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że jej pracownicy są przygotowani na każdą ewentualność. Wywiozą wszystkie odpady, w tym gabaryty i meble. Przeprowadzą dezynfekcję, która zniszczy wszelkie zagrożenia dla zdrowia. Po skończonej pracy mieszkanie będzie się nadawało do ponownego zamieszkania.

You Might Also Like