Jak wybrać dobry zespół weselny?

zespół na wesele Śląsk

Każda przyszła młoda para chce, aby wesele było najwspanialszym dniem w życiu, który długo będą wspominać nie tylko oni, ale także goście. To czy takie właśnie będzie zależy od wielu czynników, ale do jednych z ważniejszych należy dobranie właściwego zespołu weselnego.

Jak wybrać dobry zespół?

Ktoś może się obruszyć i powiedzieć, że to czy zabawa będzie udana zależy tylko i wyłącznie od zebranych gości. Z tym stwierdzeniem nie można się zgodzić, bo chociażby rodzina i przyjaciele stanęli na wysokości zadania, to i tak mizernych lotów zespół weselny popsuć może każdą zabawę, zwłaszcza gdy jego członkowie po paru godzinach są na całkiem mocnym rauszu.

Decydując się na jakąś kapelę od razu należy zaznaczyć, że alkohol może zostać przez nich spożyty po zakończonym weselu. Ale od początku. Na co zatem trzeba zwracać uwagę, aby wesele było całkowicie udane?

Przed zdecydowaniem się na jakikolwiek zespół muzyczny dobrze jest się z nim „zaznajomić” poprzez przejrzenie ich strony internetowej (np. http://www.trzyipol.pl/) , poczytania opinii innych osób (jeśli takowe się znajdują) a na końcu umówienie się z muzykami na spotkanie, aby zadać nurtujące pytania, ale również w celu ocenienia członków zespołu weselnego podczas rozmowy na żywo. Takie osobiste spotkania naprawdę dużo dają, dlatego warto zarezerwować sobie czas na to, by przed weselem przynajmniej raz takie odbyć.

Co ustalić wcześniej?

zespół weselny ŚląskPodczas spotkania można wypytać się o doświadczenie w branży weselno-ślubnej (jest to ważne pytanie z tego względu, że każda inna impreza znacznie różni się od typowych uroczystości weselnych), o to gdzie wcześniej grywali i tym podobne sprawy.

Podczas osobistego spotkania z zespołem weselnym dobrze jest również podpytać o koszty ich usługi. Lepiej od razu wiedzieć czy stać będzie na pokrycie hipotetycznie wysokich kosztów, czy lepiej zawczasu wziąć nogi za pas. Nie ma sensu bowiem marnować czasu własnego, jak i kapeli, jeśli okazałoby się, że cena jest zbyt wygórowana. Jeśli jednak narzeczeni wraz z zespołem weselnym dojdą do konsensusu w sprawie stawki, można podpytać o listę utworów, które muzycy są w stanie wykonać.

Pamiętaj o umowie!

Bardzo istotne jest to, aby zapoznać się z repertuarem wcześniej, żeby przed samym weselem nie okazało się, że wybrany zespół jest w stanie wykonać trzy utwory na krzyż. Jeżeli okaże się, że posiada on bardzo rozbudowany zasób utworów, to od razu można ustalić, jakiego typu piosenki chciałoby się słyszeć na zabawie. To jest również odpowiedni moment na to, żeby ustalić ilość oraz długość przerw, jak również czas trwania każdego bloku muzycznego. Można też wskazać czy i jakie zabawy mogą zostać poprowadzone, a jakich lepiej nie realizować. Warto zawczasu to ustalić, aby goście nie wyszli z wesela całkowicie zniesmaczeni.

Najbezpieczniej jest całkowite zrezygnowanie z wszelkich gier integracyjnych. Wszystko jednak według własnego uznania. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga. Decydując się na dany zespół weselny koniecznie trzeba pamiętać o podpisaniu umowy, bez niej nie ma w ogóle mowy o zapraszaniu takiej kapeli na swoją zabawę weselną.

You Might Also Like