Jak wybrać komputer dla dziecka?

komputery używane

Każdy rodzin zmaga się z problemem zakupu sprzętów elektronicznych dla swoich pociech. Kiedy jest odpowiedni moment by sprawić dziecku laptopa, a kiedy należy kupić komórkę? Jak radzić sobie z narzekaniem dziecka, że „przecież każdy w klasie ma już komórkę”? Czy faktycznie komputery używane są gorsze?

komputery poleasingoweKwestia ta powinna być traktowana mocno indywidualnie. Jeśli widzimy,  że nasze dziecko ma problemy z wagą i nie wyraża chęci by spędzać czas na aktywnościach fizycznych, być może warto pomyśleć nad tym w jaki sposób wpłynie na nasze dziecko obecność komputera w domu. Prawdopodobnie może okazać się że dziecko jeszcze niechętnie będzie spędzało czas na innych aktywnościach. Warto mieć na uwadze takie kwestie przed kupnem sprzętu, bo gdy już komputer w domu się pojawi o wiele trudniej będzie nam wymagać od dzieci posłuszeństwa.

Jeśli jednak dziecko sygnalizuje, że potrzebuje komputera do nauki i jest odpowiedzialne i posłuszne, możemy mu zaufać w kwestii racjonalnego korzystania z nowego sprzętu warto poznać ofertę laptopów używanych i poleasingowych lub komputerów poleasingowych i używanych. Na poziomie używania komputera dla dziecka nie jest potrzebne by miał on bardzo mocne parametry. Ma wystarczyć do obsługi kilku podstawowych programów i być może gier edukacyjnych. Warto skorzystać z możliwości zakupu takiego komputera używanego, ponieważ dzięki temu możemy oszczędzić znaczne kwoty pieniężne.

W przypadku gdy nasze dziecko jest już dużo starsze, jest nastolatkiem warto zaangażować je do zdobywania środków na swój sprzęt. Może to być drobna praca w domu, pomoc w ogrodzie albo inna praca, która pozwoli dziecku na poznanie wartości danego przedmiotu. Dobrze jest zawczasu, przed kupnem komputera używanego, ustalić potrzeby naszego dziecka by nie kupić mu zbyt słabego komputera dell czy HP.

Komputer czy laptop?

Obecnie coraz chętniej sięgamy po laptopy. Mają one wiele zalet i przewyższają swoimi możliwościami komputery stacjonarne. Warto zastanowić się jakie potrzeby komputer poleasingowy ma spełnić. Jeśli będzie to komputer stacjonarny z większą pewnością będzie mógł służyć całej rodzinie. W przypadku laptopa, jego mobilność może przyczynić się do tego, że dziecko będzie chciało go wszędzie zabierać. Jeśli mamy starsze dziecko i ze względu na edukacje potrzebuje ono mieć dobry komputer do szkoły czy też rozwijania swoich zainteresowań – warto zapytać je jaki sprzęt potrzebuje. Dobrze jest porozmawiać z dzieckiem o cenach takich komputerów i zaproponować nabycie laptopa używanego, dzięki czemu zaoszczędzić można dużą sumę pieniędzy i kupić lepszy sprzęt.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest rozmawianie i mówienie o swoich potrzebach. Jeśli będziemy szczerzy w komunikacji z dzieckiem, ono odwdzięczy nam się tym samym.