Jak wybrać zegarek dla dziecka?

zegarek dla dziecka

Smartfony i elektroniczne gadżety są coraz częściej wybieraną kategorią prezentów dla dzieci, odsuwającą na dalszy plan klasyki, takie jak zegarek. Dziecko poznające cyfry dość szybko uczy się obsługi zegarka cyfrowego widzianego na ekranie telefonu czy komputera, ale nie warto zapominać o nauce odczytywania godziny z zegarka analogowego. Wybierając model zegarka na nadgarstek dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, dzięki którym maluch chętniej założy zegarek na rękę. O czym pamiętać i jak wybrać zegarek dla dziecka?

Wybór zegarka dla dziecka – na to warto zwrócić uwagę

Zegarek analogowy pomoże dziecku opanować obsługę klasycznego zegara i odczytywać prawidłowo godziny, co nawet w dobie otaczającej technologii i urządzeń cyfrowych może okazać się niezwykle użyteczne. Aby jednak zagwarantować dziecku najlepszy start, uwagę powinny zwrócić zegarki z czytelną tarczą i dużymi, czytelnymi cyframi arabskimi. Zarówno zegarki z oznaczeniami rzymskimi, jak i samymi indeksami, będą dla dziecka mylące i mogą utrudniać odczytywanie godziny – nawet dorośli mają często problemy z zegarkami z indeksami. Warto oczywiście zwrócić uwagę na wygląd zegarka dziecięcego – tarcza musi być czytelna, ale przede wszystkim wizualnie atrakcyjna.

Kolorowe cyfry, postaci z bajek, ciekawe wskazówki – im dziecko młodsze, tym większą uwagę będzie przywiązywało do wyglądu zegarka i ważne jest, by to właśnie dziecko mogło zadecydować o tym, który zegarek wybierze. Można kierować się tu ulubionymi bohaterami czy kolorystyką zegarka i tarczy, zwracając jednak uwagę na praktyczne rozwiązania – zegarek musi w dalszym ciągu oferować pełną, działającą tarczę i ułatwiać poznawanie zasad odczytywania godziny.

Ważne cechy zegarków dla dzieci

Zegarek dla dziecka powinien być odporny na uszkodzenia – często wykorzystywane paski z tworzywa sztucznego lub paski parciane nie tylko lepiej dopasowują się do dziecięcego nadgarstka, ale też szybko schną i nie obcierają skóry podczas noszenia. Wybierając zegarek dla dziecka, warto postawić na wersje z klasą wodoszczelności na poziomie minimum 100M, tak by dziecko mogło bez problemu zamoczyć zegarek podczas mycia rąk czy zabawy w basenie bez uszkodzeń. Zdecydowanie odradzamy wybór zegarka na bransolecie – dla dziecka rozwiązanie takie będzie zupełnie niepraktyczne.

zegarek prezent dla dziecka
Szukasz prezentu dla swojej pociechy? Sprawdź ofertę zegarków dla dzieci dostępnych w sklepie YESAP!

Zegarek cyfrowy można wybrać, gdy dziecko potrafi już odczytywać godziny z zegara analogowego i dobrze radzi sobie z podawaniem czasu bez dłuższego zastanowienia. Zegarki cyfrowe to dobry pomysł na prezent na komunię czy urodziny – ponadczasowe, praktyczne i dopasowane do charakteru dziecka mogą służyć latami, jednocześnie gwarantując prezent z którym dziecko nie będzie się rozstawać.

Dlaczego warto kupić dziecku zegarek?

Dziecko powinno nauczyć się odczytywania godzin z zegara analogowego i cyfrowego bez względu na to, czy na co dzień korzysta z komputera i telefonu i bez problemu radzi sobie z wyświetlanym tam czasem, czy też nie. Możliwość kupienia zegarka z motywem z ulubionej bajki, w ulubionym kolorze czy z ciekawymi aplikacjami zdecydowanie uczyni prezent bardziej atrakcyjnym, jednocześnie udostępniając mu możliwość ciągłej nauki godzin i kontroli nad czasem. Zegarek to dobra propozycja dla rodziców wypuszczających dzieci na plac zabaw i chcących, by przez powrót o określonej godzinie dziecko uczyło się pewnej odpowiedzialności za swój czas wolny.

Zegarek to dobry prezent z każdej okazji. Urodziny, komunia, dzień dziecka – obok nowszych, bardziej atrakcyjnych zabawek, klasyczny zegarek będzie prezentem ponadczasowym i pamiątką na lata, szczególnie gdy zdecydujemy się na grawerunek z dedykacją, umieszczony na kopercie zegarka.

You Might Also Like