Jakie spodnie ciążowe wybrać?

Spodnie ciążowe od zwykłych różnią się kilkoma udogodnieniami dla przyszłej mamy. Nie musisz już od dawna wciskać się na siłę w zbyt małe spodnie sprzed ciąży lub w zbyt duże, workowate ubrania. Spodnie ciążowe są odpowiedzią na potrzeby wszystkich pań, które nie chcą rezygnować z ulubionych jeansów lub spodni z innego materiału. A jak dobrać spodnie ciążowe, by służyły jak najlepiej?

Zasady doboru spodni ciążowych

Choćby produkowano je z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie, nie jest powiedziane, że posłużą Ci długo. Chodzi o nieustanną zmianę rozmiaru, zatem najważniejszą zasadą jest to, by nie kupować ich na zapas. Ubrania ciążowe, nie tylko spodnie, dokupujemy stopniowo, zgodnie z aktualnymi potrzebami. Ubrania ciążowe wyposażone są oczywiście w systemy, dzięki którym mogą one towarzyszyć ciężarnej przez całe 9 miesięcy, niestety jednak czasem trzeba je wymienić na nowe.

Kupując spodnie ciążowe, zwracajmy uwagę na obecność pasa elastycznego. Jest on szeroki, nie uciska brzucha, a przy tym rośnie wraz z nim, zapewniając mu osłonę przed zimnem oraz odpowiednie podtrzymanie, zatem przyszłej mamie będzie nieco lżej. Warto też wiedzieć o tym, że punktem wyjściowym w doborze odzieży ciążowej będzie dopasowywanie jej na podstawie rozmiaru noszonego przed ciążą.

Czy trzeba rezygnować z ulubionych krojów? Czy musisz na czas całej ciąży zapomnieć o ulubionych rurkach? Absolutnie nie. Niezależnie od kroju, jaki wybierzesz, odzież ciążowa zapewni Ci pełen komfort, zatem nie musisz rezygnować z dopasowanych krojów – grunt, by zakupione spodnie nie były za ciasne.

Kiedy należy zakupić pierwsze spodnie ciążowe?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Każdy organizm inaczej reaguje na sytuację, jaką jest ciąża, i podczas gdy jedna kobieta będzie przybierać na wadze niemal od początku, to już druga zacznie odczuwać zmiany dopiero gdzieś w połowie ciąży. Po czym poznać zatem, że już czas na odzież ciążową? Gdy przestajemy mieścić się w dotychczasowe spodnie lub gdy pojawią się obrzęki czy też ogólny dyskomfort, będą to oznaki, że pora zaopatrzyć się w nowe ubrania.

Jakie fasony spodni ciążowych będą najlepsze?

Najwygodniejsze będą na pewno dresy i legginsy, ale gdy przyjdzie nam wyjść z domu, na pewno przydadzą się tez inne spodnie. Jak już zostało to wspomniane, absolutnie nie musimy rezygnować z jeansów, królujących w większości codziennych stylizacji.

Co z ubiorem do pracy? Współczesna oferta odzieży ciążowej jest tak duża, że bez problemu znajdziesz wśród niej eleganckie spodnie ciążowe do pracy, w których będziesz nie tylko pięknie wyglądać, ale i dobrze się czuć.

Trudno Ci wytrzymać letnie upały? W obecnej ofercie sklepów znajdziesz także krótkie spodenki ciążowe, które pomogą Ci bez szkody przetrwać najgorętszy czas.

Co więcej, obecnie krótkie spodenki występują także w wersji eleganckiej, także te ciążowe. Zatem nie bój się tworzyć eleganckich, śmiałych, ale i komfortowych stylizacji – teraz najważniejsza jest Twoja wygoda! Ciekawym patentem, który może czasem pomóc uniknięcia większych wydatków związanych z zakupem nowej odzieży ciążowej, jest założenie specjalnych klinów, dzięki którym rozmiar ubrań ulegnie zwiększeniu.

Gdzie najlepiej jest szukać najlepszych spodni ciążowych? Warto zajrzeć na stronę sklepu internetowego rafjolka.pl, na której znajdziesz szeroki wybór ubrań ciążowych oraz dodatków do odzieży przydatnej w tym szczególnym czasie. Piękne fasony i niewygórowane ceny w dobrej jakości to tylko przykłady największych atutów sklepu.

You Might Also Like