Komplet treningowy: jaki dres wybrać na boisko?

boisko z piłką

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie zdrowego oraz aktywnego trybu życia. Nic w tym dziwnego, gdyż dobre samopoczucie i świetna kondycja doskonale przekładają się lepsze funkcjonowanie. Jednak warto pamiętać o tym, że aby trening był przyjemniejszy, koniecznie trzeba zainwestować w dobry komplet treningowy, potocznie określany jako dres do treningu. 

Ubranie treningowe to podstawowa jeśli pragniemy dać z siebie wszystko na boisku. To właśnie ono będzie odpowiadało za komfort cieplny, a także umożliwiało wykonanie wszystkich ćwiczenia oraz rozgrywek. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju dresy treningowe, wykonane z materiałów posiadających ciekawe właściwości. Jaki zatem dres wybrać? Jaki dres sprawdzi się podczas uprawiania sportów na boisku? 

Dres jako wygodny strój treningowy 

Wzrost osób regularnie trenujących ma wpływ na większą świadomość dotyczącą ubioru, a także materiałów, które sprawdzają się podczas aktywności fizycznej. Dobrze dobrany strój treningowy sprawi, że trening będzie należał do udanych, a warunki termiczne – optymalne do osiągnięcia lepszych wyników sportowych. Dlatego też dresy sportowe odgrywają ogromną rolę i sprawdzają się u każdego bez względu na to, jaką aktywność podejmie. 

Dresy są uznawane za najwygodniejsze ubranie, jakie można założyć na trening. Obecnie łączą one w sobie zarówno komfort, funkcjonalność, ale także modny i niepowtarzalny design. Wbrew pozorom dres świetnie sprawdzi się nie tylko podczas treningu, ale dobrze dobrany może również być noszony jako luźne ubranie na co dzień. 

Do najpopularniejszych modeli dresów należą komplety treningowe, składające się z dwóch części. W skład takiego zestawu najczęściej wchodzi rozpinana na zamek błyskawiczny bluza oraz spodnie z troczkami. Niektórzy producenci i sprzedawcy odzieży sportowej tworzą zestawy z krótszymi spodniami, bluzami typu crop-top czy w przypadku kobiet – również górną częścią bielizny sportowej. Każdy z elementów takiego zestawu można łączyć dowolnie z inna odzieżą, co pozwala na tworzenie nowych kompletów dresu. 

Zazwyczaj zaleca się, aby komplet treningowy dobierać do wybranej przez siebie aktywności fizycznej. W praktyce jednak okazuje się, że większość dresów jest uniwersalnych i doskonale sprawdzają się podczas uprawiania dowolnego sportu. Ciekawą propozycją w przypadku ubrań do ćwiczeń są dresy ortalionowe, które w ostatnich latach na nowo stały się modne i popularne. 

Dlaczego dresy najlepiej sprawdzają się do uprawiania sportu? 

Noszenie na trening ubrań, które są do tego przeznaczone, to sporo zalet i o wiele lepszy komfort ćwiczeń. W dresach możemy się poruszać bez żadnych ograniczeń, gdyż odpowiednio dobrany rozmiar stroju do ćwiczeń sprawia, że mamy pełną swobodę ruchu. Obecnie do wyboru mamy wiele rodzajów ubrań do ćwiczeń – począwszy od obcisłych spodni dla kobiet i mężczyzn, a skończywszy na bardziej luźniejszych modelach. 

W sklepach można również dostać dresy wykonane z przewiewnych materiałów, które oddychają w trakcie wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Jest to o tyle dobre, że przy niskich i wysokich temperaturach nasz organizm nie męczy się tak bardzo podczas treningu. Materiał, z jakiego wykonane są ubrania ma ogromne znaczenie w trakcie uprawiania sportu – zwłaszcza na boisku. 

Dresy ortalionowe na boisko – czy warto? 

Sporty kontaktowe uprawiane na boisku rządzą się własnymi prawami i wymagają również odpowiedniego stroju. Świetnie przy tym sprawdzą się dresy wykonane z ortalionu. Nie tylko są one wodoodporne, ale również doskonale chronią przed wiatrem i zimnem w chłodniejsze dni. W ciepłe natomiast zapewniają dobrą wentylację. Dlatego też dresy ortalionowe są często wybierane przez zawodowych piłkarzy. 

Zaletą dresów ortalionowych jest również fakt, iż są one wykonane z włókna odpornego na otarcia i rozdarcia. Podczas upadku istnieje mniejsze ryzyko, że jedna z części kompletu treningowego się zniszczy i nie będzie już nadawała się do noszenia. Jednocześnie sam materiał w dresach ortalionowych jest łatwy w utrzymaniu czystości, a wszelkiego rodzaju zabrudzenia spierają się już w trakcie jednego prania. 

Dresy ortalionowe w ostatnich latach na nowo stały się bardzo popularne i oprócz nietypowych właściwości samego materiału, każdy może wybierać spośród dziesiątek modnych i designerskich kompletów. 

trening w dresie ortalionowym

You Might Also Like