Łóżko z funkcją obniżania dla małego pacjenta

łóżko obniżane dla dzieci

Dzieci i młodzież to grupa pacjentów, do której trzeba dostosować meble medyczne nieco inaczej, niż w przypadku osób dorosłych.

Sala szpitalna, w której przebywają dzieci lub pokój, w którym maluch jest hospitalizowany, powinien być wyposażony przede wszystkim w odpowiednie łóżko rehabilitacyjne. Taki mebel jest ułatwieniem nie tylko dla małych pacjentów, ale również dla ich opiekunów, pielęgniarek i lekarzy.

Obniżane łóżko dziecięce – nowość na rynku medycznym

Wzrost i waga dzieci to główne kryteria, jakie biorą pod uwagę producenci mebli i sprzętu rehabilitacyjnego. Bardzo często, modele posiadają funkcję regulacji wysokości. Standardem są również barierki po obu stronach łóżka, które zapewniają bezpieczeństwo przed wypadnięciem. Warto dodać, że łóżka dedykowane dzieciom, wyglądają o wiele bardziej przyjaźnie niż standardowe łóżka szpitalne.

W zależności od stanu i potrzeb młodego pacjenta, obniżane łóżko rehabilitacyjne można regulować na różne sposoby. Najczęściej reguluje się oparcie, co ułatwia oddychanie i poprawia komfort pacjenta, ponieważ głowa i klatka piersiowa są odciążone. Obniżane łóżko szpitalne można również regulować tak, by zapewnić dziecku pozycję, w której nogi znajdują się na wyższej pozycji niż tułów i głowa. Łóżka tego typu można regulować za pomocą pilota.W razie potrzeby – możliwe jest zamontowanie wysięgnik na rękę u podstawy łóżka.

Obniżane łóżka rehabilitacyjne dla dzieci zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i minimalizują ryzyko przed wypadnięciem. Zamiast dwóch barierek montuje się trzy, a ich rozstaw gwarantuje, że malutkie palce dzieci nie zaklinują się pomędzy deskami.

Łóżko rehabilitacyjne dla dzieci – gdzie kupić?

łóżko obniżane dla dzieciZakup różnego rodzaju mebli i akcesoriów medycznych, to zazwyczaj czynność, która dotyczy lekarzy, właścicieli placówek medycznych i fizjoterapeutów. Warto jednak dodać, że w wielu przypadkach, małe dzieci i młodzież są poddawane leczeniu w warunkach domowych.

Nie zawsze bowiem konieczne jest, by dziecko przebywało w szpitalu, zwłaszcza jeśli okres rekonwalescencji wymaga wielu miesięcy.

Obniżane łóżko do rehabilitacji to innowacyjny mebel, który zapewnia pacjentom wygodę, komfort i bezpieczeństwo. Żywe kolory, możliwość regulacji i obniżenia łóżka, to cechy które czynią pobyt w szpitalu bardziej znośnym. Dzieci – leczone w szpitalu czy w domu – często nie rozumieją danej sytuacji i nie chcą przebywać w pozycji leżącej. Wygodne, w pełni dostosowane do ich potrzeb łóżka obniżane to meble, które polepszą samopoczucie pacjentów.

Obecnie, meble medyczne – w tym i obniżane łóżka rehabilitacyjne – można dostać nie tylko w hurtowniach lub sklepach z wyposażeniem medycznym. Ostatnimi laty, prawdziwym fenomenem są sklepy internetowe ze sprzętem rehabilitacyjnym. Na stronie internetowej dobrego sklepu można wybierać spośród sprzętu rehabilitacyjnego takiego jak stoły, akcesoria do ćwiczeń, sprzęt do fizykoterapii, czy spośród najwyższej jakości łóżek, w tym obniżanych łóżek rehabilitacyjnych dla dzieci.

taurus junior łóżko obniżane
Przykład obniżanego łóżka dla dzieci ze sklepu X-REH

Jakie są zalety zakupów sprzętu do rehabilitacji w internecie? – Przede wszystkim, sklep internetowy to opcja wygodniejsza niż zakupy w sklepach stacjonarnych.

Widząc produkt, jego parametry i dokładny opis, możemy wybrać interesujący nas model, a także kolorystykę i ewentualne doposażenie. Opisy na stronach kategorii i produktów są bardzo dokładne, wymienione są bardzo szczegółowe informacje. W sklepie stacjonarnym czasem możemy nie uzyskać tak dokładnych informacji.

Warto również dodać, że wybierając zakupy w sklepie internetowym, mamy możliwość przeglądania wszystkich produktów bez limitu czasowego. Dodatkowo możemy zobaczyć od razu różne warianty kolorystyczne łóżka obniżanego dla dzieci i dobrać akcesoria pomocne przy rekonwalescencji.

Na stronie produktowej możemy od razu dowiedzieć się, z jakich materiałów zostały wykonane poszczególne elementy łóżka. W przypadku obniżanego łóżka do rehabilitacji dzieci, najczęściej mamy do czynienia z metalowym leżem oraz z dodatkowymi elementami wykonanymi z drewna, tworzywa HPL lub ABS.