Manicure dla panny młodej

lakiery hybrydowe

Ślub i wesele to dla każdej panny młodej jedno z najważniejszych, jeśli nie najważniejsze wydarzenie w życiu. Kobieta chce poczuć się wtedy najpiękniejsza na świecie, gdyż znajduje się w centrum zainteresowania wszystkich zgromadzonych gości. Nikogo nie dziwi dziś fakt, że znaczną część przygotowań ślubnych stanowi poszukiwanie dobrego fotografa, kapeli, czy wreszcie fryzjera i makijażystki. Nie warto jednak w tym wszystkim zapominać o paznokciach – tego dnia wszyscy będą chcieli złapać pannę młodą za rękę, czy to gratulując jej nowej drogi życia, oglądając obrączkę, czy też podczas tańca. Dłoń będzie widoczna też podczas toastów i na wszystkich zdjęcia. Pewne jest więc jedno – piękny, elegancki manicure to podstawa każdej panny młodej. Jakie trendy panują obecnie w tej kategorii i czym inspirują się panny młode podczas wybierania swojego manicure?

Hybryda lub żel

Biorąc pod uwagę jak intensywne są ostatnie dni przygotowań do ślubu, żadna panna młoda nie ma czasu, by jej paznokcie zostały zrobione w dniu uroczystości. Z tego też powodu ich wyborem nie padają raczej naturalne lakiery do paznokci, a raczej rozwiązania hybrydowe bądź żelowe, które utrzymają się na płytce znacznie dłużej. Hybryda jest oczywiście rozwiązaniem uważanym za bezpieczniejsze dla płytki paznokcia i w przypadku osób posiadających naturalnie piękną, jednolitą powierzchnię płytki może okazać się metodą najlepszą. Paznokcie żelowe wybierane są zwykle przez panny młode, które pragną wydłużyć swoje naturalne paznokcie, ukryć ich defekty lub ujednolicić kształt płytki. Jedno jest pewne – obydwa rozwiązania okażą się bardziej trwałe niż standardowy lakier i będą w stanie przetrwać nie tylko ślub i wesele, ale także poprawiny, a nawet miesiąc miodowy.

top hybrydowy

Najmodniejsze wzory

Na paznokciach panien młodych, niezmiennie od kilku sezonów królują lakiery „nude”, czyli cieliste, delikatne beże i róże symbolizujące delikatność, niewinność, minimalizm i prostotę. Jednocześnie jednak niewiele kobiet decyduje się na klasyczne, mocne pociągnięcie tego typu lakieru przez całą płytkę paznokcia na wszystkich 10. Tu do gry wchodzą wszelkiego rodzaju wzory i zdobienia, które skutecznie wzbogacą manicure, pozwolą mu wyróżniać się na zdjęciach i w rzeczywistości, a jednocześnie nie przytłoczą całej stylizacji i będą wyglądać bardzo naturalnie.

Wśród najmocniejszych trendów pojawiają się w tym roku zdobienia przypominające delikatną białą koronkę, robione zwykle na jednym lub dwóch paznokciach każdej dłoni. Kolejnym wariantem są dodatki w postaci delikatnego brokatu, również wykorzystywane jako akcent na wybranych paznokciach. Bardzo klasyczną propozycją jest też tzw. manicure francuski, choć ten również często uzupełnia się o dodatki w postaci brokatu czy koronki lub wykonuje techniką ombre, gdzie przejście od bieli do różu jest bardzo płynne i delikatne. Ostatnim, choć zdecydowanie nie najgorszym pomysłem są też dodatki w postaci perełek lub drobniutkich kamyczków zlokalizowanych blisko końca paznokcia.

You Might Also Like