Modowy savoir-vivre, czyli jak się ubrać na imieniny cioci

QLT Clothes

Tak zwany dress code, czyli zbiór zasad dotyczących ubierania się na różne okazje zgodnie z obowiązującymi w danym miejscu czy środowisku zasadami, rzadko jest przedmiotem naszej troski. Z reguły ludzie ubierają się na jakieś ważniejsze okazje w taki sposób, jaki odpowiada ich rozumieniu słowa „elegancko”. Podpowiadamy, jak dobrze wyglądać na rodzinnych przyjęciach, zależnie od ich rodzaju.

Dress code z wizytą i na co dzień

Chyba każdy ma w rodzinie osobę, która wszystko poddaje krytyce. Jeśli jest to do tego osoba już nieco starsza, autorytet wieku nie pozwala nam się kłócić, a ludzie młodzi są szczególnie często przedmiotem krytyki. Bo „za moich czasów…” – dotyczy to zachowania, ubioru, sposobu wychowania dzieci, pracy – wszystkiego. Jeśli nie chcesz się narazić na kolejną porcję narzekania, wcześniej zastanów się, czy konkretne elementy twojego ubioru wzbudziły już krytykę. O ile nie chcesz robić komuś na złość – a to po prostu nie wypada – zrezygnuj z tego, co w widoczny sposób nie podobało się tej osobie.

Nie musisz oczywiście wymieniać połowy szafy ani radykalnie zmieniać swojego stylu. Jeśli jednak zależy ci na dobrych relacjach czy w miarę spokojnej atmosferze w czasie rodzinnego spotkania, daruj sobie ekstrawaganckie dodatki, głębokie dekolty i niebotycznie wysokie obcasy (w przypadku pań) czy rozdeptane sportowe buty i wyciągniętą koszulę (dla panów). Może w ten prosty sposób unikniesz kolejnej nieprzyjemnej wymiany zdań przy stole.ubrania projektantów sklep online

Sukienki i wygodne buty

Jeśli chodzi o sposób ubierania się na co dzień – warto dopasować swój ubiór do trybu życia. Jeśli jesteś w ciągłym biegu i ruchu, dużo się przemieszczasz, zrezygnuj z niewygodnych, wizytowych butów. Postaw raczej na wygodę i swobodny styl, a szpilki i marynarki zostaw na odświętne okazje. A jeśli koniecznie chcesz połączyć ładny wygląd z wygodą, być może przypadną ci do gustu delikatne, wygodne sukienki z miękkich tkanin, np. z bawełny czy mieszanin bawełny innych materiałów.

Do miękkiej sukienki o prostym kroju z pewnością pasują buty na płaskim obcasie, w tym sportowe adidasy czy tenisówki. Obecna moda odważnie łączy tak różne trendy, że bez problemu znajdziesz inspirację również dla siebie.

You Might Also Like