Obóz konny dla dzieci – pomysł na wakacje

Dzieci uwielbiają spędzać aktywnie czas. Warto zapewnić im aktywny odpoczynek blisko natury. Obóz konny może być świetnym pomysłem na uzyskanie cennych umiejętności, które być może przerodzą się w zainteresowanie i hobby. Warto zainteresować się obozem konnym  nawet jeśli nasze dziecko nie miało wcześniej styczności z tym sportem. Profesjonaliści nauczą je podstaw, dzięki którym będą mogły one krok po kroku zagłębiać się tajniki tego sportu.

Jak wygląda obóz konny dla dzieci?

Obozy konne zazwyczaj organizowane są w wakacje i w pory roku charakteryzujące się odpowiednią temperaturą i pogodą. Turnusy mogą trwać od tygodnia do kilku tygodni, a zazwyczaj minimalny wiek uczestnika oscyluje w granicach 9-10 lat. Dziecko ma zapewniony nocleg oraz posiłki. Obóz zazwyczaj skupia się na nauce dzieci jak obchodzić się z końmi oraz na praktycznej części, gdzie nasze pociechy uczą się jazdy konnej. Przykładowo w ciągu każdego dnia zorganizowane są zajęcia praktyczne, teoretyczne, a także przeznaczony jet czas na pielęgnację koni. Każdego dnia organizatorzy zapewniają  oprócz standardowych zajęć ze zwierzętami dzieciom odpowiednie atrakcje w postaci spacerów, zabaw czy gier integracyjnych. Gwarantuje to dobrą zabawę i brak nudy.

Dzieci mają okazję poznać się nawzajem, zyskać nowe znajomości oraz nauczyć się pracy w grupie. Niekiedy możliwe jest po zakończeniu kursu uzyskanie odznaki jeździeckiej. Przed dokonaniem wyboru odnośnie obozu, na który chcemy wysłać dziecko, koniecznie należy zapoznać się z proponowanym planem dnia, dzięki czemu będziemy lepiej zorientowani co będzie robiło nasze dziecko w ciągu całego obozu.

obóz konny dla dzieci i młodzieży nad morzem

Gdzie szukać informacji na temat obozów konnych?

Obozy konne są coraz częściej organizowane i cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci jak i dorosłych. Informacje na temat organizowanych obozów z łatwością najdziemy na internecie na różnych stronach i portalach. Istnieje mnóstwo szkółek jeździeckich, które w trakcie wakacji organizują tego typu obozy. Możemy zdecydować się na obóz zarówno w mieście naszego zamieszkania lub posłać dzieci dalej. Mamy do wyboru wiele ofert które różnią się czasem trwania, miejscem i ceną. Przeszukując internet z pewnością znajdziemy ofertę dla nas. Jedną z ciekawszych ofert przygotowuje co roku – już od przeszło 10 lat – zespół Active Camp.

Dlaczego warto posłać dziecko na obóz konny?

Spędzenie czas na świeżym powietrzu wśród zwierząt może okazać się świetną odskocznią dla każdego dziecka. Kontakt z naturą i ze zwierzętami sprawią, że dziecko nauczy się wrażliwości, wyczucia, a także odpowiedzialności. Zdobyte umiejętności jazdy konnej zadowolą każde dziecko, zwłaszcza że obóz może być początkiem, który rozbudzi zainteresowanie naszej pociechy tym sportem. Obóz konny może być również prezentem, zwłaszcza jeśli nasza pociecha jest miłośnikiem zwierząt i przyrody.