Porcelanowe upominki – gdzie je kupić?

Talerz porcelanowy ze zdobieniami

Ponadczasowym, uniwersalnym i niezwykle gustownym upominkiem jest porcelana. Można ją podarować zarówno z okazji świąt, w dniu urodzin, w rocznicę ślubu czy też by upamiętnić wyjątkowe chwile, jakimi są bez wątpienia narodziny dziecka czy też ukończenie studiów. Porcelanowe naczynia charakteryzują się wyjątkową trwałością, dzięki czemu mogą stać się rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie, o którą będzie się dbać jak o największy skarb – wraz ze wszystkimi towarzyszącymi mu wspomnieniami oraz emocjami, które czuliśmy znajdując się wśród najbliższych nam osób.

                Doskonałym przykładem takiego prezentu jest elegancki zestaw obiadowy, wyprodukowany z porcelany. Jest to niezwykle piękny i praktyczny prezent, który osobie obdarowanej będzie służył przez wiele, wiele lat. Znając gust osób, którym chcemy podarować zestaw, możemy idealnie dobrać styl oraz zdobienie porcelany. Dla tych, którzy preferują klasyczny, elegancki styl najlepiej sprawdzą białe komplety ozdobione subtelnymi rzeźbieniami. Bardzo popularne są również klasyczne porcelanowe talerze, zdobione eleganckim złotym ornamentem. Jeżeli zaś chcemy obdarować porcelanowym serwisem młode osoby, świetnie nadzadzą się naczynia o nowoczesnym kształcie bądź żywym kolorze, który będzie pasował do gustu i charakteru obdarowanych osób.

                Jeżeli znamy kogoś, kto jest prawdziwym konserem herbaty, strzałem w dziesiątkę będzie podarowanie mu luksusowego, porcelanowego serwisu herbacianego, w skład którego wchodzą eleganckie filiżanki oraz pojemny i wygodny dzbanek. Zaparzenie herbaty w przeznaczonym do tego porcelanowym dzbanku uwalnia jej całą moc oraz aromat. Taki serwis będzie przydatny nie tylko w chłodne, zimowe wieczory, ponieważ poza niezaprzeczalnej funkcji praktycznej, pełni też niezwykłą rolę dekoracyjną – porcelanowy serwis ustawiony w gablocie z pewnością nada elegancji i stylu całemu pomieszczeniu.

Źródło: wikimedia.org

                Jeżeli szukamy prezentu dla miłośnika kawy, z pewnością ucieszy go porcelanowy serwis kawowy oraz talerzyki deserowe, na których świetnie zaprezentuje się słodka przekąska, przełamująca kawową gorycz. Uzupełnieniem takiego zestawu będzie dzbanek z przykrywką, cukiernica oraz dzbanek do mleczka. Cały serwis, wykonany z porcelany i utrzymany w jednej stylistyce wzbudzi zachwyt u każdego – rzadko kiedy spotyka się tak piękny, oraz tak praktyczny prezent, którym na dodatek można się cieszyć przez długie lata.

                Kiedy chcemy podziękować za coś naszej najbliższej przyjaciółce czy koleżance, albo podarować jej prezent z okazji urodzin, świetnym pomysłem będzie elegancka porcelanowa filiżanka w zestawie ze spodeczkiem. Taki podarunek bardzo ucieszy każdą fankę kawy lub herbaty, zwłaszcza, jeżeli ceni sobie piękne i zarazem praktyczne prezenty. Gdy nasza przyjaciółka jest tradycjonalistką, lubującą się w tradycyjnych motywach, z pewnością spodoba jej się klasyczna, prosta w formie filiżanka ozdobiona subtelnym dekorem. Z kolei miłośniczce florystycznych motywów przypadnie do gusty porcelanowe naczynie z kwiatowym ornamentem, zaś nowoczesna minimalistka z pewnością doceni jednolity kolorystycznie model. Dobrym pomysłem jest dołączenie do filiżanki torebeczki smacznej, aromatycznej herbaty.

Również najmłodszym możemy podarować porcelanowy upominek. Kubek lub filiżanka wykonane z takiego materiału to doskonały prezent zarówno dla dzieci starszych jak i młodszych. Najmłodsze pociechy będą przeszczęśliwe gdy otrzymają kubek ozdobiony postacią ich ulubionego zwierzątka. Romantyczna nastolatka z pewnością doceni filiżankę w pastelowych kolorach o subtelnym, kwiecistym ornamencie, zaś dziewczynki będące małymi damami ucieszą bogato zdobione, małe filiżaneczki wraz z dzbanuszkami, które pozwolą na dolewanie ulubionej herbaty, tym samym przedłużając zabawę i sprawiając, że mała dziewczynka poczuje się jak na iście królewskim przyjęciu.

You Might Also Like