Poszukiwanie duchowości w życiu

ratunek dla duszy

Wydaje Ci się, że czegoś Ci brakuje czegoś w życiu? Często zastanawiasz się nas sensem istnienia świata i człowieka?

Chciałbyś zrozumieć złożoność życia, ale sam nie jesteś w stanie tego osiągnąć? Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco być może odpowiedzią na twoje potrzeby będzie obudzenie i rozbudzenie twojej duchowości na co dzień. W dzisiejszym świecie zbyt często odtrącamy tę część naszej natury, nie zwracając uwagi na smutne skutki naszego działania.

Wewnętrzna pustka i próby zaspokojenia potrzeby bliskości w przypadkowych kontaktach z obcymi, szybko sprawiają że nasze życie staje się nieznośne.

Jak sobie pomóc w takiej sytuacji?

Można spróbować znaleźć odpowiedź w literaturze. Pamiętasz ten spokój i siłę, którą czułeś przebywając w Kościele? Pamiętasz to poczucie przebywania z absolutem? Chciałbyś przez cały czas (lub jego zdecydowaną większość) odczuwać spokój i pełnię swojego jestestwa? By rozbudzić w sobie te uczucia możesz zacząć czytać rozmaite książki, które dostępne są w wielu księgarniach chrześcijańskich, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych.

W księgarniach znajdziemy wielość książek dostosowanych do różnych rodzajów czytelników, mogą to być dzieci i dorośli, poszukujący Boga i Ci, którzy chcą się do niego przybliżyć. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie nie tylko w księgarniach, ale i w internecie.

ratunek dla duszy

Jak budować naszą duchowość na co dzień, w jaki sposób zapewnić sobie życie w jedności? Dobrym pomysłem jest przebywanie z innymi ludźmi, którzy mają podobne do naszych wartości – rozmowy z nimi i wspólne zastanawianie się nad istotnymi kwestiami może z pewnością pomóc w budowaniu dobrego samopoczucia. Ponadto przebywanie z ludźmi, którzy dzielą nasze poglądy pozwala nam „nie zwariować”.

Często wydaje nam się, że jesteśmy osamotnieni w swojej sytuacji i chcemy uciec od swoich poglądów i swoich rozmyślać, byle tylko dopasować się do reszty. Takie zachowanie często sprawia, że jesteśmy niezwykle nieszczęśliwi – widzimy bowiem jak bardzo to co robimy nie pasuje do naszej wizji rzeczywistości i życia. By uniknąć takie wewnętrznego rozdwojenia, dobrze jest poszukać wsparcia w innych ludziach.

Zmiana podejścia na lepsze

Kościoły coraz chętniej organizują szereg rozmaitych spotkań, na których można spotykać się w innymi osobami dla których ważna jest duchowość na co dzień. Może to być kurs śpiewu, spotkania konkretnych grup wiekowych, spotkania małżeńskie lub dla singli, kurs gotowania… Takie pomysły są często bardzo dobre, bo motywują nas do działania i pozwalają zawrzeć bliższe znajomości z ludźmi, których poglądy są nam bliskie.

Poszukiwania spełnienia w życiu i zapełnienia w nim pustki dobrze zacząć od przeróżnych bezpiecznych możliwości, które oferuje nam życie. Nim zdecydujemy się na ryzykowne działania, takie jak, zagłuszanie naszego bólu przez odurzanie się i nadużywanie substancji psychoaktywnych lepiej spróbować innego rozwiązania.

Naszym pomysłem jest między innymi znalezienie książki lub strony internetowej – np. polandeus.pl , która poprowadzi przez zawiłe meandry naszej osobowości i wyprowadzi nas na szczęśliwszą drogę.

 

You Might Also Like