Poszukiwanie przodków we Wschodniej Polsce i Europie

european ancestry search

Wschodnia Polska i Wschodnia część Europy to miejsca, w których najczęściej poszukuje się swoich dawno niewidzianych członków rodziny lub zaginionych przodków. Straty bliskich spowodowane wojną, da się jednak w pewien sposób naprawić. Dzięki istnieniu specjalnych instytucji oraz firm, które pomagają zdobycie wszelkich informacji, mamy możliwość odnaleźć bliskich lub znaleźć poszlaki dotyczące ich życia, miejsca zamieszkania itp. Takie poszukiwania nie należą do łatwych, zwłaszcza że nie zawsze udaje się odnaleźć odpowiednie informacje. Od wojny minęło już ponad 70 lat, przez co większości bliskich możemy już nie spotkać. Jednak warto szukać, dowiadywać się, odwiedzać różne kraje, miasta, mieszkania czy nawet cmentarze. Warto wiedzieć, co stało się z naszymi przodkami, poznać ich historię i dowiedzieć się, czy również nas szukają/szukali.

Pomoc w poszukiwaniu korzeni

Firma Ancestors Research, dzięki której poszukiwania przodków i członków rodziny staną się prostsze, oferuje nam najlepsze warunki współpracy. Dzięki pasji, jaką jest historia Polski w XX wieku oraz zainteresowanie problemem, polegającym na utracie kontaktów z rodziną, możemy wykorzystać możliwości, jakie daje nam firma. Poza tym, samemu bardzo trudno znaleźć informacje na ten temat. Osoby, które od lat potrafią wyszukać potrzebne informacje i w dodatku wiedzą, gdzie ich szukać, będą w stanie nam pomóc.

Oferta, jaka kierowana jest dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, jest interesująca nie tylko ze względu na ideę firmy. Pomoc, jaką możemy uzyskać od firmy, polega na odszukaniu naszych przodków w konkretnych krajach. Członkowie wchodzący w skład grupy, która prowadzi firmę, mogą zagwarantować nam najlepsze sposoby działania i sprawdzone środki. W opisach na stronie możemy znaleźć szczegółowe informacje na temat działania firmy. Do licznych sposobów należą między innymi przeprowadzanie wywiadów środowiskowych w różnych miejscach wymienionych krajów. Dodatkowo, znajomość historii konkretnych miejsc czy zapewnienie rzetelnych i sprawdzonych informacji, sprawia, że firma jest wiarygodna.

Powody poszukiwań oraz kraje, w których można znaleźć rodzinę

Najczęstszymi powodami, dla których poszukuje się członków rodziny i przodków, jest niewiedza o ich miejscu pobycia. W momencie, gdy wiemy, że na przykład, nasze babcie zostały rozdzielone z resztą rodziny w czasie trwania II Wojny Światowej lub niedługo po jej zakończeniu, możemy szukać tam, gdzie najczęściej w danym okresie czasu wysyłano ludzi na przymusową masową deportację. Zadanie to jednak nie jest proste, dlatego tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług przedstawionej firmy.

Rozłąka w czasie wojny spowodowała, że wiele rodzin żyje osobno nie mając pojęcia o losie członków swojej rodziny. Również z tego powodu znaczna ilość osób próbuje zdobywać jakiekolwiek informacje o swoich przodkach i członkach rodziny. Najczęściej nawet nie posiadamy podstawowych informacji – nie wiemy, czy ktoś  naszej rodziny nadal żyje, ewentualnie jak wygląda, gdzie i z kim mieszka, czy dobrze mu się żyje i inne.

Kraje, do jakich najczęściej wybieramy się by poszukiwać poszlak, to Polska, Ukraina, Słowacja, Węgry i Rumunia. Oferta, jaką przygotowała dla nas firma, pozwala nam na wybranie się do konkretnego kraju. Odnalezienie zaginionej przed laty rodziny będzie o wiele prostsze, gdy uzyskamy pomoc taką jak:

  • Zorganizowanie wycieczki dla grup i osób indywidualnych,
  • Zakwaterowanie,
  • Zapewnienie tłumacza oraz przewodnika,
  • Transport,
  • Plan wycieczki.

You Might Also Like