Rodzinna atmosfera w szkole katolickiej

prywatne liceum katowice

Rodzice szukają jak najlepszych ofert, które będą dopasowane do ich indywidualnych wymagań oraz do potrzeb ich dziecka. Jedną z opcji jest wybór prywatnej szkoły katolickiej.

Szkoły prywatne mają naprawdę wiele zalet i z tego względu cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Czym wyróżnia się taka placówka i dlaczego warto zdecydować się na posłanie dziecka do szkoły, która zajmie się nie tylko jego edukacją, ale również odpowiednim wychowaniem duchowym i emocjonalnym?

Dowiedz się więcej na temat szkół prywatnych katolickich i zdecyduj, czy to miejsce dla Twojego dziecka.

Wychowanie i edukacja z uwzględnieniem wiary

Wbrew bardzo stereotypowej i nieco krzywdzącej opinii, szkoły katolickie nie są przygotowaniem dziecka do zakonu czy pełnienia posługi kapłańskiej. To miejsca, w których nauka oraz rozwój inteligencji i zainteresowań łączony jest z nauką o Bogu i Biblii. W dobrej szkole katolickiej nie ma miejsca na ograniczanie dzieci czy narzucaniem im swojej woli. To miejsce, które uczy dyscypliny, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości dokonywania własnych wyborów oraz bardzo rozwiniętymi możliwościami podejmowania nauki i zgłębiania wiedzy z różnych zakresów.

Program nauczania w takich szkołach obowiązuje dokładnie taki sam, jak w szkołach prywatnych innego typu, dlatego nie musisz martwić się, że coś Twoją pociechę ominie kosztem poświęcenia tego czasu dla Boga. Program realizowany jest z dużą starannością i zaangażowaniem, dlatego Twoje dziecko na pewno świetnie poradzi sobie na egzaminach w przyszłości.

katowice szkoły podstawoweNowoczesne szkoły katolickie nie kojarzą się już z zaściankowością i ograniczeniami. Uczniowie chwalą sobie te miejsca ze względu na możliwości rozwoju zarówno w kwestiach edukacyjnych, jak i emocjonalnych i w aspektach duchowych. Taki zrównoważony rozwój pomaga osiągnąć spokój ducha oraz wewnętrzną harmonię, która przyczynia się do znacznego ograniczenia potencjalnych problemów z nauką w przyszłości.

Katolicka szkoła rozwija rodzinne wartości oraz pozytywne podejście do życia.

Uczy radości z małych rzeczy oraz motywuje do działania, dzięki czemu Twoja pociecha może być o wiele bardziej zaangażowana oraz mocniej będzie doceniała więzi z pozostałymi członkami rodziny. Pozwoli to nie tylko na to, aby Twoje dziecko osiągało naprawdę dobre wyniki a nauce, ale dodatkowo przyczyni się do jego dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego, i pozwoli uniknąć niechcianych konfliktów w rodzinie czy nasilonego buntu w okresie dojrzewania i odcinania się od najbliższych w trudnych momentach.

Wyjątkowa atmosfera i możliwość rozwoju

Szkoła katolicka, to miejsce, w którym edukacja idzie w parze z kształceniem emocjonalnym oraz duchowym. Nauczyciele dbają tam o dobre samopoczucie swoich podopiecznych, ich wzajemną akceptację oraz o bardzo rodzinną atmosferę. Poczucie wspólnoty i możliwość przynależenia do niej sprawiają, że dziecko rozwija swoje umiejętności społeczne i w przyszłości będzie miało o wiele mniejsze problemy w radzeniu sobie z pracą zespołową oraz z dzieleniem się zarówno wiedzą i możliwościami, jak i obowiązkami oraz zadaniami do wykonania z innymi.

katowice szkoła podstawowa

Może mieć to ogromny wpływ na jego życie zawodowe oraz prywatne w przyszłości. Ponadto w szkołach katolickich dzieci nie tylko realizują program wyznaczony przez MEN, ale również dowiadują się jak najwięcej o Bogu i wierze, a także mają wpajane od małego najważniejsze wartości rodzinne, co pozwala na rozwijanie zdrowego i rozsądnego podejścia do życia i kwestii rodzinnych w przyszłości.

Wybierając szkołę podstawową dla swojego dziecka, nie kieruj się stereotypami powtarzanymi przez innych. Zapoznaj się dokładnie z ofertą edukacyjną oraz możliwościami, jakie daje dana placówka Twojemu dziecku. Odwiedź ją podczas drzwi otwartych, poznaj opinie dzieci, które tam uczęszczają oraz ich rodziców i wspólne ze swoją pociechą wybierzcie idealne miejsce do jego nauki przez najbliższych kilka lat. Pamiętaj, że jest to bardzo ważna decyzja i warto ją podjąć wspólnie, zamiast samodzielnie wyznaczać kierunek maluchowi. Dlatego rozważcie wszystkie opcje wspólnie i zdecydujcie się na możliwie najlepszą opcję dla Was.