Rodzinne wycieczki

wycieczki Australia

Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku  i radości, a dla dorosłych niejednokrotnie wyzwanie: jak zapewnić swoim pociechą udany odpoczynek? Możemy dzieciom zaproponować stacjonarne rozrywki w domu, możliwość odpoczynku i relaksu w domu, w mieście w którym się znajdujemy albo też zaproponować im ciekawą wycieczkę.

Zależnie od tego jakimi środkami dysponujemy i ile czasu możemy poświęcić na nasz urlop często stajemy przed wyborem: wakacje w kraju czy za granicą? Zależnie od tego na co się zdecydujemy nasze dziecko i my będziemy mieli okazję zobaczyć inne ciekawe rzeczy. Małym dzieciom nie robi często różnicy w jakim miejscu spędzają wakacje – zależy im tylko na tym by być bezpiecznymi z rodzicami. Jednak możemy im zapewnić takie drobne atrakcje jak odwiedzenie zoo, wyjście do aquaparku, zobaczenie filmu w kinie czy wyjście na lody.

Turystyka w Polsce

W Polsce najczęściej wybieranym kierunkiem wakacyjnym jest kierunek północny – Bałtyk i miejscowości nadmorskie oraz północny – Tatry i turystyka górska. Zależnie od wieku naszych dzieci możemy im zaproponować odmienne propozycje wycieczek, np. wycieczkę do Zamku Malbork – największego w Europie, wycieczkę do ogrodu botanicznego – większość uniwersytetów przyrodniczych prowadzi własne oddziały tego rodzaju ogrodów.

Turystyka zagraniczna

Oferty wycieczek zagranicznych są ogromne. Od sąsiadujących z Polską, europejskich krajów, bo odległe kierunki azjatyckie lub nawet wycieczki do Australii. Takie wyjątkowe kierunki naturalnie są bardziej kosztowne od zwykłej wycieczki pod namiot w Karpaty, jednak zapewniają całej rodzinie niezapomniane przeżycia!

Australia coraz bardziej nęci turystów swoją niezwykłością. Ze względu na długą izolację kontynentu, w Australii spotkamy niezwykłe zwierzęta i rośliny, których nie ma w innych miejscach na ziemi. Jeżeli chcemy zachwycić swoją rodzinę wyjątkową podróżą – zapoznajmy się z ofertami wycieczek do Australii. W niezwykłym kraju jakim jest Australia możemy zobaczyć takie zwierzęta jak:

  • wycieczki Australiamiłe misie koala – urocze i znane powszechnie ze względu na swój uroczy wygląd, przypominający pluszowego misia. Koala całe życie spędza na drzewach eukaliptusa, schodząc z nich tylko po to by przejść na kolejne drzewo.
  • majestatyczne kangury – cieszą się dużym zainteresowaniem turystów ze względu na ich atrakcyjny wygląd.
  • tajemnicze dziobaki – stekowiec, jeden ze starszych gatunków ssaków, które zachowały część gadzich zachowań, m.in jajorodność. ,
  • niezwykłe ryby i morskie stworzenia.

W Australii mamy możliwość nurkowania w Wielkiej Rafie Koralowej – największej na świecie rafie, która niezmiennie zachwyca nurków swoimi kolorami. Jeżeli w naszej rodzinie znajdują się fani tego sportu – warto zaproponować odbycie takiej niezwykłej wycieczki.

 

You Might Also Like