To możesz wyleczyć za pomocą hipnozy

Hipnoza, będąca jedną z najbardziej kontrowersyjnych i niedocenianych metod terapeutycznych pojawia się w dyskursie branżowym naprawdę często. Wiele osób nieprzychylnie ocenia ją jako „magiczną sztuczkę”, która w rzeczywistości nie wnosi do terapii niczego nowego. Aby zdusić ten krzywdzący mit postanowiliśmy przyjrzeć się kilku schorzeniom, które mogą zostać wyleczone właśnie za pomocą hipnozy.

Kontrola wagi

Zarówno obsesyjne, jak i całkowicie racjonalne podejście do konieczności odchudzania się to problem, z którym człowiek w dzisiejszych czasach zmaga się chyba najbardziej. Nierealistyczne standardy urody dyktowane przez media sprawiają, że wiele osób decyduje się na zrzucenie wagi nawet wtedy, gdy jest to całkowicie nieuzasadnione. Zostając jednak przy bardziej medycznej stronie problemu, dla wielu osób schudnięcie i kontrola wagi to droga do lepszego, zdrowszego życia. Trudno jednak utrzymać dietę w momencie, gdy dotrze się już do upragnionej wagi. Wielu osobom brakuje w kontekście odchudzania silnej woli i świadomości, że osiągnięcie wymarzonej sylwetki to tylko początek zdrowego życia. Hipnoza znana jest dziś między innymi z tego, że jako jedna z niewielu metod jest w stanie zmienić podejście człowieka do diety i zdrowego żywienia poprzez nastawienie osoby na zupełnie nowe tory myślowe. Liczenie kalorii to bowiem nie wszystko – znacznie ważniejsze jest to, jak myślimy o sobie i swoim stosunku do jedzenia i własnego ciała. Umiejętność zrozumienia jego potrzeb to pierwszy krok to kontroli wagi i zdrowego trybu życia. Hipnoza jest tu niezwykle pomocna, podobnie jak w przypadku innych nałogów i zachowań obsesyjno-kompulsywnych.

Fobie i lęki

Fobia, czyli niemożliwy do racjonalnego wyjaśnienia lęk przed określonymi sytuacjami, miejscami czy ludźmi to problem, z którym boryka się naprawdę duża część społeczeństwa. Choć większość osób ignoruje swoje fobie akceptując je jako coś, czego nie da się zmienić, niewiele osób zdaje sobie sprawę że niektóre lęki mogą wpływać niekorzystnie na jakość ich życia. Fobie, które wymagają leczenia i mogą zostać opanowane między innymi dzięki hipnozie to przede wszystkim te lęki, które wywołują obsesyjne myślenie o przedmiocie strachu, oddziałują bezpośrednio na kontakty z ludźmi, powodują świadome unikanie sytuacji powodujących lęk i utrudniają normalne funkcjonowanie oraz przyczyniają się do ataków paniki lub innych niewyjaśnionych reakcji. Leczenie fobii za pomocą hipnozy pozwala terapeucie na dostanie się do ośrodka podświadomości odpowiedzialnego za fobię i przedstawienie nieracjonalnego działania pacjentowi tak, by ten powrócił do zdrowego myślenia o przedmiocie swoich obaw i w rezultacie wyzbył się nieracjonalnego lęku na jego punkcie.

Zdrowie

Hipnoza to nie tylko metoda terapeutyczna. Dobrze wykorzystana i umiejętnie połączona z leczeniem farmakologicznym, hipnoza może stanowić wspomagającą formę leczenia medycznego. W ramach terapii z zastosowaniem hipnozy możliwe jest między innymi liczenie licznych alergii i chorób przewlekłych. Hipnoterapię stosuje się również jako wspomaganie leczenia różnego rodzaju urazów, stanów depresyjnych, a nawet nowotworów. Wszystko to w oparciu o poparte naukowo możliwości hipnozy, która została uznana za jedną z lepszych metod radzenia sobie ze stresem oraz emocjami. Co ciekawe, to właśnie ludzka psychika i emocje oraz nieustanne wystawianie się na stres leżą u podłoża wielu problemów zdrowotnych. Podczas ich leczenia, hipnoza działa jako sposób na redukcję stresu i bólu wynikającego z chronicznego schorzenia, co ma realne przełożenie na poprawę ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

<<Sesje hipnotyczne polecamy w gabinecie Sempergo w Gdyni bądź Warszawie.>>

You Might Also Like