W czym tkwi tajemnica stylu, wyczucia i elegancji?

Styl i elegancja

Wyczucie stylu i poczucie elegancji są bardzo szerokimi pojęciami. Na wypracowanie własnego stylu i elegancji składa się wiele elementów. Drogie, markowe ubrania oczywiście mogą w tym pomóc, ale nie muszą.

Jak moglibyśmy zdefiniować styl?

Styl jest pojęciem względnym. Ja osobiście definiuję do jako zgodność image, który prezentuje dana osoba z faktyczną osobowością tejże osoby. Niektórym osobom pasuje fantazyjny kapelusik, innym długie i luźne ciuchy. I to jest właśnie podstawowa cecha stylu – jego indywidualność i niepowtarzalność. Te cechy są niesamowicie ważne w określeniu własnego stylu. Najistotniejsze jest to, żeby czuć się dobrze w tym, co się na siebie założy. Nikt nie będzie wyglądał dobrze w ubraniach, w których czuje się niekomfortowo i niepewnie.

Drugą cechą stylu jest jej dynamika stylu. Czyli, rozwijając to pseudonaukowe pojęcie na nieco bardziej polskie – niekoniecznie ten sam styl pasuje zawsze do tej samej osoby, lub do otoczenia i sytuacji. Przede wszystkim należy ubrać się adekwatnie do pogody i sytuacji. Na przykład na weselu długa, elegancka sukienka będzie pasować, jednak do pracy czy na wyjście do miasta z koleżankami średnio to pasuje. I tutaj właśnie wkraczamy w świat…

Wyczucia. Pomińmy rozważania na temat konformizmu (czyli jak mam się ubrać, żeby pasować do przyjęcia u znajomych) i nonkonformizmu (czyli dlaczego moja koleżanka ma pomalować ściany na czerwono, bo właśnie do niej się wybieram).

Styl w 2016 roku jaka odzież dla kobiety

Na czym więc polega wyczucie stylu?

Dobre wyczucie prowadzi do tego, że osoba prezentująca dobre wyczucie zwraca na siebie uwagę w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Złe wyczucie objawia się niestety uśmieszkami, wytykaniem palcami i teatralnymi szeptami zaraz po wejściu na imprezę, przyjęcie.

Warto zaznaczyć, że elegancję należy dostosować do sytuacji, okazji i warunków. Oczywiście jeśli zestawi się dwóch panów: pierwszy w garniturze, eleganckich półbutach, a drugi w koszuli, spodniach i adidasach. Z łatwością powiemy, że pierwszy mężczyzna jest bardziej elegancki. Jednak w codziennej sytuacji np. spotykając się w gronie znajomych pierwszy mężczyzna będzie nieadekwatnie ubrany.

Teraz wiedząc czym na pewno elegancja nie jest, skupmy się na tym  czym się charakteryzuje:

  • drogo nie znaczy lepiej; kupując drogo, ale niedopasowane do Twojej osobowości – tracisz punkty.
  • wyskoczyć w żakiecie ze spódniczką na wysokich obcasach – ze znajomymi na grilla nad jezioro? – wybierz strój odpowiedni do sytuacji
  • Eksperymentuj z materiałowymi i skórzanymi spodniami i spódniczkami – dodadzą one Ci więcej elegancji
  • ubrania ze sklepów second-hand również mogą być eleganckie
  • Kup uniwersalne elementy outfitu i dobierz ciekawe dodatki
  • Dobierz odpowiednie i wygodne obuwie – źle dobrane potrafi popsuć całkowicie cały styl

Czy mam być stylowa aż do końca życia? Czas i miejsce na luz ogólny

Stanowczo nie. Jest czas i miejsce na czas ogólny luz. W dresach i zwykłym t-shirt-cie można również dobrze wyglądać. Jednak wybranie rozciągniętych dresów i koszulki o dwa rozmiary za dużej  powoduje, że nie wygląda się dobrze, a w związku z tym czuje się podobnie. Warto kupić dopasowane dresy, koszulki oraz obuwie, które sprawią, że nawet sportowy styl będzie się dobrze prezentował.

Znaczenie obuwia w dopasowaniu własnego i eleganckiego stylu

 Wybranie Ważne jest by zadbać o swój styl

Wybranie odpowiedniego outifitu to połowa sukcesu. Dopełnieniem stroju jest dobranie odpowiednich akcesoriów, a także wybranie odpowiednich butów.

Buty stanowią istotny element całego stroju. Może on podkreślić atuty całego stroju, a nawet nadać mu charakteru. Na rynku jest teraz wiele sklepów obuwniczych oferujących różne modele butów, doskonałe do każdej okazji. W ostatnim czasie coraz bardziej popularne są damskie mokasyny na grubej podeszwie. Są one na tyle uniwersalne, że będą pasować do każdego stylu. Gruba podeszwa pomoże w wyeksponowaniu nogi i dodaniu sobie paru centymetrów. Ponadto można spotkać modele, które mają dodatkowe zdobienia. Mogą one dodać indywidualnego stylu i charakteru całemu outfitowi.

You Might Also Like