Wakacje z dziećmi – w jakie miejsca warto się wybrać?

Czy wakacje z dziećmi to dobry pomysł, a jeśli tak, to dlaczego? Zapewne każdy z nas udzieli zupełnie innej odpowiedzi. Mimo wszystko jedno jest pewne – regularne podróże z dzieckiem niosą za sobą mnóstwo plusów, w tym nieocenione korzyści w rozwoju młodego umysłu. O tym, jak ważne jest podróżowanie z dzieckiem i w jakie miejsca w Polsce warto je zabrać, piszemy poniżej.

Jak duże znaczenie ma podróżowanie z dziećmi?

Wspólne podróże pomagają w obniżeniu poziomu stresu nie tylko u dorosłych – również dzieci w czasie wakacji odpoczywają od codziennych bolączek. Do tego też dochodzi do zwiększonego wytwarzania hormonów szczęścia, takich jak oksytocyna i dopamina. Do tego też warto wspomnieć także o tym, że częste podróże sprzyjają rozwojowi inteligencji emocjonalnej oraz zwiększeniu otwartości na odmienność kulturową. Oczywiście również nie bez znaczenia pozostaje spędzanie chwil wspólnie ze swoimi maluchami, na co w zwykłe dni zwyczajnie brakuje czasu.

Gdzie warto wybrać się na wakacje z dziećmi?

Świnoujście

Kurorty morskie w Świnoujściu charakteryzują się nie tylko cieplejszą wodą, lecz też innymi atrakcjami, które sprawiają, że jest to całkiem dobre miejsce na wakacje z dziećmi. Jednym z interesujących miejsc jest Podziemne Miasto, na które składa się szereg długich korytarzy i nowoczesnych w czasach zimnej wody elementów wyposażenia, umożliwiających przetrwanie co najmniej kilku tygodni. W Świnoujściu warto zajrzeć również do Parku Zdrojowego, w którym doskonale bawić się będą pasjonaci rowerów i deskorolek.

Sudety

Sudety są doskonałym wyborem, jeśli chodzi o wyjazdy rodzinne. Znajduje się tam wiele miast, takich jak Karpacz, Szklarska Poręba, czy też wiele innych. Jeśli dodamy do tego piękne, górskie szlaki, nie trzeba już zbytnio martwić się o atrakcje podczas pobytu na miejscu. W Sudetach znajdują się trasy na tyle urozmaicone, że można bez trudu ustalić szlak, na którym poradzą sobie nawet kilkuletnie dzieci.

Giżycko

Oprócz możliwości uprawiania sportów wodnych i odbywania spacerów, podczas wakacji z dziećmi możecie cieszyć się na miejscu takimi atrakcjami, jak gokarty, park linowy, wesołe miasteczko i wielu innych. Warto wspomnieć również o mieszczącym się w Wilkasach parku wodnym, w którym liczne atrakcje nie pozwolą Wam się nudzić przez długie godziny.

Darłówko

Darłówko należy do spokojniejszych miejscowości nadmorskich, oferujących liczne propozycje dla rodzin z dziećmi. Jedną z nich jest Europark Krasnal, zaliczany do największych wesołych miasteczek w kraju. Obok tego warto zajrzeć do znajdujących się na miejscu parków wodnych i linowych. Również okolice Darłówka są wyjątkowo atrakcyjne w perspektywie rodzinnych wakacji.

Tatry

Rodzinny wypoczynek w Tatrach być może nie należy do szczególnie odkrywczych  propozycji, nie oznacza to jednak, że nie warto się tam wybrać. Wręcz przeciwnie – Tatry obfitują w miejsca, w których można świetnie się bawić zarówno z maluchami, jak i z nieco starszymi dziećmi. Oprócz atrakcyjnych pod względem turystycznym miejscowości, takich jak Kościelisko czy też Białka Tatrzańska, w Tatrach znajdują się liczne szlaki, na które można bez przeszkód wchodzić całymi rodzinami, takie jak droga nad Morskie Oko, Dolinę Pięciu Stawów, czy też Giewont.

Najlepsze noclegi w Polsce – gdzie ich szukać?

Planując rodzinny wypoczynek, musisz z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o poszukiwanie noclegów. Jednym z miejsc, w których warto je sprawdzić, jest portal z noclegami fajnewczasy.pl.