Walcz z alkoholizmem poprzez detoks

Detoks alkoholowy to nie tylko sposób na powstrzymanie popularnego kaca. Jest to przede wszystkim procedura medyczna służąca zdrowiu pacjenta. W szczególności wielodniowe ciągi podczas których pacjent spożywa znaczne ilości alkoholu w krótkim czasie są bardzo szkodliwe dla zdrowia i powodują pogłębianie się stanu uzależnienia od alkoholu. To z kolei rzutować może na późniejsze życie pacjenta. Aby tego uniknąć stosuje się z sukcesem detoks.

Czym jest detoks?

To zespół procedur medycznych, które stosowane są w przypadku ludzi, którzy wpadli w wielodniowe ciągi alkoholowe. Przeciągające się tego typu stany sieją spustoszenie w organizmie. Poprzez nadużywanie alkoholu dochodzi do szeregu reakcji na poziomie biologicznym, a niektóre z nich są nieodwracalne. Zaliczmy do nich:

  • Zwiększenie się aktywności enzymów wątrobowych;
  • Pogorszenie się wydolności nerek;
  • Upośledzenie funkcji poznawczych.

To tylko niektóre z wielu konsekwencji jakie niesie ze sobą spożywanie nadmiaru alkoholu. Dlatego przedłużające się stany w których pacjent znajduje się pod wpływem powinny być możliwe szybko przerwane. Do tego służy właśnie detoks alkoholowy, który jest procedurą szeroko wdrażaną nie tylko na pogotowiu ale także w domach pacjenta.

Detoksykacja w domu

Detoks ma jedną zasadniczą zaletę: może być wykonywany właściwie w dowolnym miejscu. Nie potrzebna jest wizyta w szpitalu. Dlatego tak popularna metoda znajduje swoje uznanie w wielu krajach na całym świecie. Detoks Poznań trwa około 3 godzin jednak w niektórych przypadkach ten czas może ulec powiększeniu. Zależy to od reakcji na procedurę medyczną pacjenta a także od ilości alkoholu w jego krwi. W każdym wypadku jest to metoda w pełni skuteczna, która pozwala na szybkie zniesienie przykrych objawów odstawienia alkoholu. Dlatego detoks alkoholowy powinien być pierwszym wyborem w przypadku kiedy pacjent nie potrafi przestać pić. Znajduje on zatem zastosowanie nie tylko po zakrapianej imprezie ale także w przypadku ludzi dotkniętych chorobą alkoholową.

You Might Also Like