Jak długo utrzymują się efekty usunięcia kurzych łapek botoksem?

oczy

Kurze łapki to charakterystyczne zmarszczki mimiczne, które pojawiają się w zewnętrznych kącikach oczu. Są to zmarszczki, które pojawiają się już około 25. roku życia, a z wiekiem ich intensywność wzrasta. Jednym ze skutecznych sposobów na ich pozbycie się jest stosowanie botoksu. Sprawdź, dlaczego warto wykonać ten zabieg i jak długo utrzymują się jego efekty.

Czym są kurze łapki?

Skóra w okolicy oczu jest zdecydowanie cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałej części twarzy. Z tego powodu to właśnie na niej najszybciej pojawiają się zmarszczki. Ich powstanie związane jest również z tym, że mięśnie wokół oczu pracują praktycznie nieustannie. Dodatkowo na tym obszarze nie ma gruczołów łojowych, które w naturalny sposób mogłyby nawilżać skórę. To właśni z tego powodu pierwsze zmarszczki koło oczu mogą pojawić się u bardzo młodych osób.

Widoczność zmarszczek zwiększa się wraz z upływającym czasem, gdyż skóra w okolicy oczu traci swoją jędrność i napięcie. Staje się wiotka i słaba. Wpływ na powstawanie zmarszczek ma również nieprawidłowa pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu. Błędem jest zbyt mocne jej pocieranie oraz rozciąganie, gdyż może to spowodować, że zmarszczki będą stawały się coraz głębsze.

W jaki sposób można usunąć kurze łapki za pomocą botoksu?

Stosowanie botoksu, czyli toksyny botulinowej, jest obecnie powszechne i na taki zabieg decyduje się coraz więcej osób. Zapobiega on skurczom mięśni, dzięki czemu zmarszczki są wygładzone i przestają być widoczne. Z takiego usuwania kurzych łapek i zmarszczek w okolicy oczu skorzystać mogą osoby w każdym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Pacjenci nie muszą przygotowywać się do zabiegu, gdyż jest on bezpieczny dla zdrowia. Należy jednak pamiętać o tym, aby na około 10 dni przed planowanym zabiegiem odstawić suplementy witaminowe zawierające witaminę E, leki przeciwzapalne oraz niektóre mieszanki ziołowe.

Ostrzyknięcie okolicy oczu botoksem przeprowadza się za pomocą specjalnej igły. Pacjent w tym czasie najczęściej znajduje się w pozycji siedzącej. Zabieg trwa krótko i długość jego wykonania nie przekracza 10 minut. Dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia jest on w pełni bezbolesny.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi usuwania kurzych łapek botoksem?

W całym kraju działają profesjonalne kliniki medycyny estetycznej, które oferują zabieg ostrzykiwania zmarszczek botoksem. Jeśli chcesz skutecznie usunąć kurze łapki i mieszkasz w Gdyni to takim miejscem dla Ciebie może być gabinet medycyny estetycznej Pawła Kwaśniewicza. Po zabiegu wykonanym właśnie tam, od razu zauważysz wygładzenie okolicy oczu. Drobne zmarszczki mimiczne znikną, a skóra stanie się gładka i jędrna. Wpłynie to pozytywnie na wygląd całej twarzy, gdyż odzyska ona młodzieńczy wygląd.

oczy

Takie rozwiązanie przyczynia się również do złagodzenia wyrazu twarzy, dzięki czemu staje się ona o wiele przyjaźniejsza. Botoks zaczyna działać już po około 2-3 dniach od aplikacji, ale optymalne efekty widoczne są po 10-14 dniach. Rezultaty są uzależnione głównie od tego, jak głębokie były zmarszczki.

Jeśli jest to konieczne, to można po kilku tygodniach powtórzyć zabieg. Kurze łapki dzięki toksynie botulinowej zostają wygładzone na okres od 6 do 8 miesięcy.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu wygładzania zmarszczek botoksem należy przestrzegać zaleceń przekazanych przez lekarza. Najczęściej jest to zakaz podnoszenia ciężkich przedmiotów przez kilka godzin od zabiegu, a także powstrzymanie się od aktywności fizycznej. Nie powinno się także dotykać miejsca, w którym wprowadzony został pod skórę botoks ani schylać głowy, aby nie doszło do jego niekontrolowanego przemieszczenia.

Nie zaleca się także bezpośrednio po wykonanym zabiegu korzystać z sauny i solarium. Zakazów tych należy przestrzegać jednak wyłączenie przez kilka lub kilkanaście godzin bezpośrednio po zabiegu (maksymalnie kilka dni). Po tym czasie bez przeszkód można wrócić do normalnego funkcjonowania i cieszyć się gładką i jędrną skórą.

You Might Also Like