Poznaj powody, dla których warto posiadać dobrej jakości pędzle do makijażu

Każda kobieta chce wyglądać perfekcyjnie. Wiele z nich wykonuje makijaż każdego dnia, część tylko na specjalne okazje. Bez względu na to, jak często ktoś się maluje, powinien używać do tego najlepszych narzędzi i kosmetyków wysokiej jakości. Dobranie ich do rodzaju cery to kolejne wyzwanie, które stoi przed kobietami. Wykonanie makijażu to zajęcie wymagające wprawy i skupienia, w osiągnięciu perfekcji pomogą dobrej jakości pędzle do makijażu.

Dobrze wykonany makijaż — od czego to zależy?

Zanim zaczniemy się malować, musimy wyposażyć kosmetyczkę. Podkład, puder, cienie do powiek, gustowna pomadka i tusz do rzęs to niezbędne minimum, które każda kobieta posiada w swoich zbiorach. Pierwszą zasadą gustownego makijażu są dobrze dobrane kosmetyki.

Najważniejszy w tym wszystkim jest wybór odpowiedniego podkładu czy pudru. W pierwszej kolejności koncentrujemy się na odcieniu. Musi on być jak najbliższy naturalniej karnacji, dopuszczalna różnica to jeden ton ciemniejszy podkład niż skóra twarzy. Drugim kryterium jest rodzaj cery osoby, która ma zamiar go używać. Na rynku są produkty przeznaczone do cery suchej, mieszanej i tłustej. Nie bez znaczenia jest też wiek. Jeśli przekroczona została granica 50 lat, wybiera się podkład dla cery dojrzałej.

Róż do policzków i produkty podkreślające rzęsy i brwi, również powinny być dopasowane do koloru cery i włosów kobiety, która wybiera zestaw kosmetyków dla siebie. Cienie do powiek i pomadka to bardziej elastyczna sprawa. Ich wybór można modyfikować w zależności od tego, na jaką okazję wykonywany jest make-up, na wyjście do pracy wybiera się stonowane odcienie, ale uroczystości lub imprezy warto podkreślić czymś odważniejszym.

Sposób nakładania kosmetyków na twarz ma znaczenie!

Kosmetyczka powinna być wyposażona w najlepsze i dobrze dobrane kosmetyki, ale co z ich aplikacją? Oczywiście są osoby, które konsekwentnie będą nakładać makijaż przy pomocy palców czy aplikatorów niskiej jakości, dołączonych do opakowania. Jeśli zależy Ci na dokładnej i uproszczonej procedurze wykonywania makijażu, zainwestuj w komplet dobrych pędzli.

Naturalne czy syntetyczne włosie — porównanie.

Naturalne i syntetyczne włosie w pędzlach do makijażu to temat, który ciekawi wiele pań. Jakie pędzle wybrać? Naturalne są wykonywane z włosia zwierząt, najczęściej wiewiórek, łasic, borsuków, a także kóz, koni i kucyków. Jego pozyskiwanie nie jest jasne, dlatego będą ich unikać weganie. Nie powinniśmy też kupować ich, jeśli mamy alergię na sierść zwierząt albo wrażliwą cerę. Pędzle te trudniej utrzymać w czystości.

Pędzle z włókien syntetycznych są szerzej dostępne i o wiele łatwiejsze w czyszczeniu. Niezależnie od gęstości włosia, ciepła woda i mydło w zupełności wystarczą do zadbania o nie. Syntetyczne włókno nie powinno powodować alergii, ale środki używane do ich farbowania, czasami powodują jej objawy. Wybór rodzaju pędzli to indywidualna sprawa, ale decyzja powinna być przemyślana. Zwłaszcza że ceny obu rodzajów są podobne.

Jak wykonywać konturowanie twarzy za pomocą pędzli?

Konturowanie to sztuka, która potrafi całkowicie zmienić optyczne postrzeganie twarzy kobiety. Jej ogólna zasada polega na tym, że obszary twarzy, które mają zostać wyszczuplone, pociąga się ciemniejszym kosmetykiem, a na części, które będą podkreślane, nakłada się pudry lub podkłady rozświetlające. Aby całość prezentowała się naturalnie, niezbędne jest skuteczne blendowanie. Najlepiej wykonuje się je przy pomocy pędzli o miękkim włosiu lub specjalnych gąbeczek do makijażu.

Jak dbać o pędzle?

Zadbane i czyste pędzle to sprawa bardzo istotna ze względu na higienę makijażu. Jeśli będzie się go nakładać brudnymi narzędziami, powstanie ryzyko uczuleń lub zanieczyszczeń, które będą postawą do wytworzenie przez naskórek pryszczy lub innych niedoskonałości. Powinno się zatem regularnie myć pędzle przy użyciu wody z mydłem, następnie dokładnie należy je wysuszyć. Nie bez znaczenia jest także ich przechowywanie. Suche miejsce, bez dostępu do wilgoci, będzie idealne.

Zakup pędzli, stacjonarnie czy on-line?

Ceny pędzli do makijażu wahają się od kilku złotych za jeden do nawet kilkuset za cały zestaw. Warto rozeznać się na rynku, zanim zdecydujemy się na konkretny zakup. Drogeria internetowa to bardzo dobre rozwiązanie na zapoznanie się z ofertą i spokojne porównanie cech produktów. Kupując tam, nie wybiera się w ciemno, jest dłuższy czas na podjęcie decyzji. Dzięki temu wybór będzie bardziej świadomy, dlatego jest to polecana opcja.

You Might Also Like