Rodzinne pamiątki i stare filmy

przegrywanie 8mm

Rodzinne pamiątki mają ogromną wartość – z czasem już nie tylko sentymentalną, ale nawet mogą mieć wartość historyczną, gdy są świadectwem minionych epok. Jednak większość z nich ma znaczenie tylko dla samych zainteresowanych, bo dla innych osób dziecięcy bucik czy stara kaseta z urwanym nagraniem nie mają żadnych walorów.

Zanim utracisz nagrania VHS

Często przeglądają pudła ze starymi rzeczami – jakoś zawsze szkoda je wyrzucić! – można natknąć się na piętrzące się w kartonach kasety VHS. Rzadko kiedy jesteśmy w stanie odtworzyć je na jakimś sprzęcie, ponieważ od lat odtwarzacze VHS odchodzą do lamusa. Ustępują odtwarzaczom DVD, płyty są mniejsze, można na nich zapisać znacznie więcej niż jeden film (i to czasem niecały), i chyba co najważniejsze – nie trzeba przewijać kasety, by obejrzeć film. Wystarczy kliknąć kilka razy guzik na pilocie, by płyta przeskoczyła do wybranego momentu, od którego chcemy zacząć oglądanie.

Co jednak zrobić z tymi kasetami? Szkoda je wyrzucać, ponieważ często to na nich zapisane są różne ważne wydarzenia. Kiedyś nie było tak łatwego dostępu do technik pozwalających nagrywać w dowolnym momencie i miejscu różne wydarzenia z życia, dlatego też te nagrania dotyczą z reguły ważnych chwil – rodzinnych uroczystości, może wymarzonych wakacji, spotkań z przyjaciółmi itd. Stąd wzrasta ich wartość sentymentalna.przegrywanie 8mm nagrywanie.net.pl

Przegrywanie VHS i 8mm

Niestety działanie czasu wyciska swoje piętno nawet na kasetach video, tak że z czasem przestają one nadawać się do odtwarzania w jakimkolwiek urządzeniu. Zanim do tego dojdzie warto uratować bezcenne nagrania, oddając je do firm zajmujących się wykonywaniem przegrywania na nowsze nośniki kaset VHS. Dzięki możliwościom, jakie daje przegrywanie VHS na DVD możesz zadbać o to, by bezcenne nagranie ze ślubu rodziców nie zginęło. To także może stać się świetnym pomysłem do obdarowania najbliższych odnowionymi nagraniami, przeniesionymi na płyty DVD lub do pamięci komputera.

Wiele firm oferuje także przegrywanie 8mm – kasety nagrane w technologii Video8 cechuje niższa jakość, jednak w latach 80. XX wieku było to rozwiązanie dość popularne oraz jak na tamte czasy nowatorskie. Wiele filmów wykonano właśnie w tej technologii, dlatego jeśli chcesz je uratować, warto znaleźć przedsiębiorstwo usługowe oferujące także taką usługę. Filmy przegrane na DVD można odtwarzać i przechowywać bez obawy o ich niszczenie się z upływem czasu.

Więcej na temat przegrywania – tutaj >>