Niewymiarowa kuchnia – meble na wymiar pomogą Ci ją urządzić

kuchnia na zamówienie

Kuchnia jest sercem domu. To tam najczęściej krzyżują się drogi wszystkich domowników. Zazwyczaj nawet kiedy mamy gości, dużą część czasu spędzamy właśnie w tym pomieszczeniu. Z tego powodu jej urządzenie jest niezwykle ważne. Każdemu zależy, aby była ona funkcjonalna i przytulna. Często nie jest to jednak łatwe zadanie. Zwłaszcza jeżeli wybieramy meble do niewymiarowego pomieszczenia. Jak wybrać odpowiednie meble?

Typy mebli kuchennych

Wybierając meble kuchenne możemy skorzystać z trzech opcji:

  • Standardowe zestawy – znajdziemy je w większości sklepów. Zazwyczaj to najtańsze i najszybsze rozwiązanie. Niestety kuchnia w żaden sposób nie będzie dopasowana do naszych potrzeb, co zwłaszcza w wypadku niewymiarowych pomieszczeń może być dużym problemem.
  • Zestawy personalizowane – podobne do tych standardowych, ale z możliwością personalizacji i wyborem pewnych detali. Jest to alternatywa dla sklepowych zestawów bez znacznego podnoszenia ich ceny.
  • Meble na wymiar – które będą idealnie dopasowane zarówno do pomieszczenia, w którym mamy kuchnię, jak i do naszych zwyczajów. Jest to jednak droższe rozwiązanie i często postrzegane jako opcja dla bogaczy. Czy słusznie?

Dlaczego warto wybrać meble na wymiar?

Meble na wymiar są projektowane i konstruowane na podstawie indywidualnego projektu. To Ty decydujesz o wymiarach, materiałach, sposobie wykończenia. Meble, które zamówisz będą stworzone dla Ciebie i po przywiezieniu gotowe do instalacji. W dzisiejszych czasach możemy wybierać z nieskończonej ilości materiałów i wykończeń. Koszty zależą więc od tego na co się zdecydujesz. Często, zwłaszcza w niewymiarowych pomieszczeniach, meble na wymiar okazują się tańszą opcją. Szybko okazuje się, że przeróbki w standardowych szafkach, wymagają wiele pracy. Początkowo zaoszczędzone pieniądze wydamy na modyfikacje.

meble kuchenne
Dębowe meble kuchenne w jasnym kolorze nadadzą wnętrzu ciepłego i przytulnego klimatu.

Produkty na wymiar pomogą zoptymalizować funkcjonalność Twojej kuchni. W dużych pomieszczeniach wykorzystamy maksymalnie miejsce do przechowywania, którym dysponujemy. Rozplanowanie przestrzeni jest jednak szczególnie ważne w niewielkich kuchniach. Sklepowe rozwiązania mogą spowodować, że będziemy musieli wydać pieniądze na korekty i materiały wypełniające, a szafki będą się otwierać w taki sposób, że nie będziemy mogli z nich wygodnie korzystać. Co więcej stracimy cenną przestrzeń.

Postaw na ekskluzywną kuchnię na wymiar

Inwestycja w dopasowane do nas meble jest szczególnie rozsądna jeżeli planujemy w danym miejscu zostać na lata, mamy dzieci lub wiemy, że będzie to pomieszczenie szczególnie intensywnie użytkowane. W produktach na wymiar stosuje się zazwyczaj bardziej wytrzymałe metody konstrukcyjne i stolarskie. Używane są rozwiązania, które równomierniej rozkładają ciężar i naprężenia. Sami wybieramy zawiasy, suwaki szuflad i inne elementy dopasowane do naszych potrzeb. W takich przypadkach możemy też liczyć na wyższy poziom wsparcia przy projekcie i lepszy standard obsługi klienta. Dlatego jeżeli wiemy, że nasze meble będą musiały dużo wytrzymać z naszymi domownikami, lub uważamy, że to inwestycja na lata, lepiej zdecydować się na indywidualnie dopasowany projekt.

Meble kuchenne mają nam ułatwiać życie. Nie chcemy się irytować za każdym razem, gdy przygotowujemy posiłek dla większej ilości osób. Zależy nam, aby raz wydać pieniądze i nie dokładać ich na poprawki, zmiany i naprawy. Dlatego wbrew obiegowej opinii warto zainwestować w meble na wymiar, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb i przestrzeni, którą dysponujemy.

You Might Also Like