Pieluszki Muumi z Muminkami

Fińskie pieluszki jednorazowe Muumi to doskonały przykład połączenia wygody z ekologią i dbałością zarówno o wrażliwą skórę dziecka, jak i otaczające nas środowisko. Produkowane z naturalnych składników, w pełni hipoalergiczne i pozwalające skórze oddychać pieluszki to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla tradycyjnych pieluch tetrowych czy pełnych sztucznych składników komercyjnych pieluszek jednorazowych. Co takiego wyróżnia je ponad konkurencję i dlaczego warto stawiać na pieluchy ekologiczne już od pierwszych dni życia dziecka?

Pieluchy jednorazowe Muumi – ekologiczna jakość prosto z Finlandii

Odparzenia, pieczenie, zaczerwienienia, podrażnienie? Pieluszki ekologiczne potrafią wykluczyć je wszystkie w zaskakująco prosty sposób – wracając do składników naturalnych! Szybki rozwój produktów higienicznych przypadający na końcówkę ubiegłego stulecia sprawił, że rodzice zaczęli sięgać po wygodne jednorazowe pieluszki nie zastanawiając się głębiej nad ich składem czy wpływem na skórę dzieci. Marki ekologiczne takie jak Muumi walczą dziś o powrót do natury, pokazując że to właśnie naturalne rozwiązania są wygodniejsze, bezpieczniejsze i przede wszystkim korzystniejsze z punktu widzenia zdrowia dziecka.

Pieluszki Muumi produkowane są bez użycia chloru, środków zapachowych, substancji nawilżających czy konserwantów. Sztuczne składniki, które od lat uważane były za niezbędne do osiągnięcia mięciutkich, wygodnych i blokujących nieprzyjemny zapach pieluszek dziś eliminowane są na rzecz naturalnych rozwiązań, które doceniają wszyscy pediatrzy i dermatolodzy. Pieluszki Muumi nie uczulają, dlatego można z powodzeniem wykorzystywać je z dziećmi cierpiącymi na Atopowe Zapalenie Skóry, maluszkami o bardzo wrażliwej skórze czy dziećmi ruchliwymi, które zawsze znajdą sposób by pieluszka ich obcierała. Ekologiczne pieluchy to rozwiązanie całkowicie bezpieczne i sprawdzone pod kątem restrykcyjnych standardów skandynawskich. Produkowane z najwyższą troską o jakość życia dzieci i dbałością o środowisko, pieluszki Muumi zdecydowanie zasłużyły na uznanie, jakim cieszą się dziś wśród rodziców, a przez nich także wśród samych dzieci.

Dlaczego warto wybierać pieluchy ekologiczne?

Głównym składnikiem wykorzystywanym do produkcji ekologicznych pieluch Muumi jest fińska celuloza, która swoją biel zawdzięcza nie chlorowi (wykorzystywanemu przez marki komercyjne), a czystemu tlenowi, który jest w stu procentach bezpieczny dla skóry dziecka. Producenci współpracują na bieżąco z Fińską Federacją ds. Alergii i Astmy upewniając się, że ich produkty nie będą przyczyną problemów zdrowotnych maluchów. Pieluszki Muumi są w pełni hipoalergiczne, pozbawione jakichkolwiek aromatów i substancji nawilżających, które w dalszym ciągu promowane są przez marki komercyjne jako sposób na dobrze nawilżoną pupę i brak podrażnień. Błąd! To właśnie obecność tego typu substancji wpływa negatywnie na zdrowie i skórę dziecka, szczególnie gdy ta jest jeszcze zbyt wrażliwa na substancje chemiczne i bardzo łatwo ją podrażnić.

Pieluchy Muumi produkowane są wyłącznie z oryginalnych, naturalnych i certyfikowanych surowców, dzięki czemu spełniają wszystkie skandynawskie kryteria ochrony środowiska. Opatrzone certyfikatem Nordic Eco pieluszki to zdecydowanie dobry wybór, jeśli bezpieczeństwo i stan otaczającego nas środowiska jest dla ciebie istotną kwestią. Tradycyjne pieluszki jednorazowe potrafią rozkładać się przez kilkadziesiąt lat, podczas gdy pieluszkom ekologicznym potrzeba ich tylko kilka. Jeśli połączymy to z przywiązaniem do ochrony wrażliwej skóry dziecka, pieluszki Muumi to naprawdę solidny wybór zarówno dla dziecka, jak i dla środowiska.

You Might Also Like