Blizny potrądzikowe, jak z nimi włączyć?

Usuwanie blizn

Blizny po trądziku nie są jedynie problemem nastolatków. To defekt skóry, który powoduje liczne kompleksy, a bagatelizowanie problemu skutkuje oszpeceniem twarzy na całe życie. Trądzik to bardzo częsta choroba skórna, brak jego leczenia i nieodpowiednia higiena powodują często powstaniem bardzo głębokich i widocznych blizn.

Jak dbać o cerę trądzikową?

Pierwszym krokiem do zapobiegnięcia tego typu blizn jest odpowiednia pielęgnacja. Należy regularnie ją oczyszczać , tak by zapobiec powstawaniu stanów zapalnych. W przypadku kiedy stan zapalny już się rozwinął, ważnym jest aby działać przeciwzapalnie. W tym celu warto zainteresować się specjalistycznymi zabiegami takimi jak mikrodermabrazja czy peeling kwasem salicylowym. Kolejnym istotnym krokiem jest stosowanie odpowiedniej diety bogatej w witaminy i przeciwutleniacze. Częstym błędem w trakcie walki ze stanami zapalnymi jest przesuszanie skóry, co powoduje jej spotęgowanym pobudzeniem pracy gruczołów łojowych i dodatkowym występowaniu pryszczy. Kolejnym pochopnym krokiem jest leczenie trądziku za pomocą doustnych antybiotyków, co niepotrzebnie osłabia nasz organizm. Odpowiednia pielęgnacja i higiena jest główną drogą do sukcesu w tej walce.

Leczenie laserowe trądziku

W momencie kiedy trądzik zaczyna wymykać się z pod kontroli, ale ciągle jego nasilenie jest średnie lub niewielkie, warto zainteresować się zabiegami laserowymi.

Jednym z bardziej polecanych jest laser bromkowo-miedziany, który wspomaga eliminację stanu zapalnego, jednocześnie jest szybki i bezbolesny.

Zabieg ten powoduje redukcje bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku, dodatkowo laser stymuluje naturalne właściwości organizmu do bronienia się przez tego typu infekcjami.

Szybkie usuwanie blizn

Zwalczanie powstałych blizn

Jeżeli pomimo odpowiedniej pielęgnacji na twojej twarzy i tak pozostały blizny, nie przejmuj się ponieważ istnieje wiele metod by te blizny zniwelować. Po pierwsze, nie należy mylić blizny po trądzikowej z przebarwieniem, które jest zupełnie naturalne po procesie gojenia się wyprysku, i które może się utrzymać nawet kilka miesięcy. Blizna powstaje na skutek utraty tkanki, która deformuje nasza skórę. W celu jej usunięcia należy ponownie uszkodzić ten kawałek skóry, tak aby zmusić organizm do ponownego, tym razem prawidłowego zregenerowania skóry. Na rynku oferuje się w tym celu wiele metod, lecz okazują się być one często mało bezpieczne.

Leczenie laserem frakcyjnym

Ta metoda okazuje się być najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza.

Jak podaje dr Agnieszka Wąsik-Kurpianowicz z gabinetu Aw-Derma: laser precyzyjnie uszkadza strukturę blizny, nie naruszając skóry wokół niej. Zabieg jest stosowany najczęściej  trzech seriach z miesięcznym odstępem. [źródło: www.aw-derma.pl/usuwanie-blizn]

Skóra następnie regeneruje się około pół roku, jednak efekt jest wart tak długiego czekania. Nie zawsze przywraca on skórze nieskazitelny wygląd, jednak z pewnością znacznie poprawia jej kondycję.

You Might Also Like