Esperal – dobry krok do trzeźwości

Leczenie alkoholizmu wymaga przede wszystkim dobrze dobranej terapii, która pozwoli rozprawić się z przyczynami kompulsywnego sięgania po kieliszek. Kolejnym czynnikiem zwiększającym szanse pacjenta na wyleczenie jest silna wolna i motywacja, która jest zaliczana przez terapeutów do głównych architektów sukcesu. Jednak utrzymaniu postanowienia o abstynencji pomóc może środek, który szczególnie w naszym kraju zdobył popularność. Jest to esperal inaczej określany jak wszywka alkoholowa, więcej o tej metodzie leczenia: https://www.surgeryclinic.pl/wszywka-alkoholowa/.

Każdy kto zmagał się kiedy z problemem choroby alkoholowej wie jak trudno wytrzymać w postanowieniu życia w trzeźwości. Powroty do nałogowego picia często zaprzepaszczają cała prace wykonaną na terapii i są niestety dosyć częste. Dlatego ludzie mający duży problem w zakresie samokontroli odnośnie picia mogą wspomóc się tak zwaną wszywką alkoholową, która praktycznie uniemożliwia pacjentowi picie napojów zawierających alkohol.

Korzystając z przykrych dla organizmu następstw łączenia alkoholu esperal Katowice utrzymuje trzeźwość pacjenta przez cały czas działania substancji o nazwie Disulfiram. A czas jego działania to nawet rok. Ten efekt często jest wykorzystywany przez osoby nie posiadających odpowiednio silnej woli czy też motywacji aby przestać pić. Często po wszywkę zgłaszają się ludzie wycieńczeni trwającymi nawet wiele tygodni ciągami alkoholowymi i traktują zaszycie się jako ostatnią szansę. Istotnie proces leczenia często zaczyna się właśnie od tego momentu.

Terapia alkoholizmu na pierwszym planie

Jednak nie można polegać tylko i wyłącznie na wszywce. Posiada ona funkcję uzupełniającą leczenie i sama w sobie nie jest w stanie rozwiązać problemu powodującego przymus sięgania po kieliszek. Dlatego ogromnym błędem byłoby poleganie tylko na działaniu odstraszającym od alkoholu podczas gdy główny problem pozostaje nierozwiązany. Dlatego można skorzystać z synergii wielu elementów terapeutycznych i tym samym zwiększyć szanse na sukces. Dlatego leczenie alkoholizmu powinno odbywać się pod nadzorem terapeuty a ewentualną wszywkę alkoholową powinno także skonsultować się z taka osobą. Tylko stosowanie się do zaleceń terapeutycznych może dać zadowalające wyniki leczenia. Niemniej jednak Esperal stanowi wciąż ciekawą propozycję dla osób uzależnionych od alkoholu.

You Might Also Like